« Tagasi

Jõgeva kesklinnas toimus heategevusjooks

Jõgeva kesklinn oli täna pärastlõunal täis kollastes särkides noori: teoks sai järjekordne Heategevuslik Teatejooks, millel osales 32 võistkonda Jõgevamaa, aga ka Tartumaa Tabivere piirkonna koolidest. Üritusele olid oodatud 5.–9. klasside õpilaste kaheksaliikmelised võistkonnad. Joosti Suurel tänaval, start anti vallamaja juurest.

Võistlejate tuju tõstis soe ja päikeseline ilm. Üht noort jooksumeest ajendas see isegi paljajalu jooksurajale minema. Ehkki aegu ei fikseeritud ja paremaid välja ei selgitatud, joosti täiest jõust ja elati üksteisele kaasa.

Võistlemise asemel oli jooksu eesmärk innustada noori liikuma ning kutsuda inimesi üles toetama neid noori, kes on liikumisvõime kaotanud. Täpsemalt kutsusid noored jooksjad üles tegema annetusi Haapsalu Neuroloogilisse Rehabilitatsioonikeskusse mängulise liikumisraja loomiseks. „Heategevuslikul Teatejooksul osaledes saate tunda jooksurõõmu, aga saate ka mõelda selle ettevõtmise ülla eesmärgi peale," ütles Jõgeva vallavanem Tiit Lääne teatejooksu avades. Tema ja vallavalitsuse sporditöö peaspetsialist Kaily Moones tegid koos viiendate klasside võistkondadega kaasa teatejooksu esimese vahetuse. Jooksuüritust kommenteeris Jõgeva põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Viktor Nõmm. Pärast jooksu toimunud loosimisel naeratas õnn sama kooli 6. d klassi võistkonnale: nad said peaauhinna, Mesikäpa toodete omanikuks.

Heategevuslik teatejooks toimus täna ühtekokku 28 Eesti linnas ja asulas. Heategevuslikku Teatejooksu, mida suurtoetaja Kalevi Mesikäpa järgi ka Mesikäpa jooksuks kutsutakse, peeti juba 15. korda ning tänavu oli see üleeuroopalise spordinädala avaüritus Eestis. Teatejooksu korraldab MTÜ Tallinnmeeting. Haapsalu Neuroloogilisse Rehabilitatsioonikeskusse mängulise liikumisraja loomiseks saab annetusi teha ka praegu, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot)  või tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE 451010220268957228 märksõnaga Teatejooks.