« Tagasi

Jõgeval saab näha velotuuri etapi finišit ja osaleda valla rattapäeval

Tugeva jalgrattakantsina tuntud Jõgeva vallal on heameel võõrustada 13. augustil Balti keti velotuuri esimest etappi. Selle start antakse Tallinnas kell 13 ning marsruut kulgeb läbi Raasiku, Väike-Maarja ja Kuremaa Jõgevale. Suurel tänaval paiknevasse finišisse jõuavad ratturid ajavahemikul 17.25–18.05, olles selleks ajaks läbinud 200 km. Jõgeva valla piirides, täpsemalt Kuremaa veski juures on ka üks velotuuri vahefinišitest. Selle läbivad ratturid kella 17.05 ja 17.40 vahel. Täpsed kellaajad sõltuvad paljudest teguritest, aga eelkõige meeste sitkusest ja vastupidavusest. Kogu sõit on online-ülekandes nähtav-kuuldav Delfi vahendusel.

Lisaks Balti keti velotuurile on neljapäeval võimalik osa saada Jõgeva valla rattapäevast. Kell 16 algab Suur tn 5 parklas laste vigursõiduvõistlus. Registreerida saab kohapeal ja võistlus ise toimub kahes vanuseklassis – P/T 6–10 a ja P/T 11–16 a. Paremaid autasustatakse medaliga, kõik osavõtjad saavad kingituseks väikese meenemärgi.

Kell 17 algab Suure tänava parklas ja tänaval Jõgeva tõuksiralli. Start antakse politseimaja eest ja finišeeritakse suure finišikanga all. Tõuksirallile saab registreerida politseimaja kõrval punases Voorema Centrumi bussis. Iga osaleja saab meenemärgi.

Kella 17.10–18.00 sõidetakse kilomeetrisel pargiringil laste maastikusõitu. Eraldistart antakse südalinnast politseimaja taga asuvast pargist. Võisteldakse kolmes vanuserühmas (4–6, 7–10 ja 11–16 a) ning tüdrukute ja poiste üle peetakse eraldi arvestust. Võitjatele on medalid ja kõigile osalejatele kingituseks väike meenemärk. Registreerimine maastikusõidule toimub politseimaja kõrval punases Voorema Centrumi bussis. Lastesõitudel osalejad, ärge unustage kiivrit!

Laste maastikusõidu ajal peaks kätte jõudma ka päeva oodatud tipphetk: Balti keti velotuuri 200km etapi finiš. 16-aastastele ja vanematele pealtvaatajatele pakume ennustusvõistlusel osalemise võimalust. Küsimus, millele vastata tuleb, on lihtne: kas etapi võidab Eesti või mõne muu riigi esindaja? Kõigi õigesti vastanute vahel loositakse välja kopterisõidud Jõgeva linna kohal, mis saavad teoks juba samal õhtul. Sõidutab Oleg Grossi kopter, stardi- ja maandumisplats on Olerexi tankla juures.

Kui velotuuri etapp on lõppenud ja kõik võitjad autasustatud, stardib retroralli. Sõitma oodatakse kõiki rattasõpru igasugustel jalgratastel ja igasuguse varustusega. Marsruut kulgeb Suur tn 5 hoone juurest Jõgeva aleviku, Pedja jõe silla (see ületatakse jalgsi), Mutso teeristi ja vana Mustvee maantee kaudu kesklinna tagasi. Kõigile osalejatele jääb mälestuseks meenemärk ja hea hoog augusti teise poole alustamiseks. Lisaks saab salgake loosivõitjaid samal õhtul teha kopterilennu Oleg Grossi kopteriga.
NB! Liiklus retroralli trassil on avatud ja kõik osalejad peavad järgima liikluseeskirju! Jõgeva südalinnas on aga 13. augustil ka mõningaid liikluspiiranguid. Korraldajad paluvad vabandust ja soovitavad kõigil nautida rattasõitu.