« Tagasi

Kabe Euroopa meistrivõistluste asemel tuleb Balti turniir

Tänavu 11.–20. septembrini pidi Kuremaa loss võõrustatud 64-ruuduse kabe Euroopa meistrivõistlusi. Koroonaviiruse levikust tulenevalt otsustasid korraldajad, et septembris EM-i ei toimu. Jõgeva kabeklubi eestvedaja Ülar Poom selgitas, et Rahvusvahelise Kabeföderatsiooni (IDF) juhtidega nõu pidades ja koroonaviiruse levikut jälgides oli selge, et reisimine on antud olukorras raskendatud ning inimeste tervis põhiline. IDF esindajad soovisid küll võistlust edasi lükata, ent Jõgeva kabeklubile need ajad ei sobinud.

„Meil jäi praegu kokkulepe, et kui nad suudavad EM-võistlused sel aastal mõnes teises riigis sobival ajal ära teha, siis pakutakse meile järgmisel aastal kabe MM-võistluste korraldamist," rääkis Poom. Kui see plaan ei õnnestu, siis lükkub EM järgmisesse aastasse ning toimub juuni esimeses pooles Kuremaal.

Meie kabetajad siiski tänavu suurvõistlusteta ei jää. Nimelt peetakse Kuremaal 11.–13. septembrini Balti turniir. Osaleb paarkümmend tugevat kabetajat ja käesoleva aasta meistrid kolmest Balti riigist. „Soovime lähinaabritele pakkuda võistlemisvõimalust. Oma osalemishuvist on teada andnud Läti meister Guntis Valneris, tema abikaasa, Läti selle aasta teine koht Antra Valnere ning Läti meister Regina Pironen, Leedu meister Arūnas Norvaišas ning Eesti tugevamaid kabetajad Arno Uutma ja õed Merilii ning Triinu Jalg," loetles Ülar Poom.