« Tagasi

Kuremaal algasid Eesti künnimeistrivõistlused

Täna algasid Kuremaal Eesti künnimeistrivõistlused. Künnivõistlused avasid maaeluminister Arvo Aller ning Jõgeva vallavanem Tiit Lääne. Avamisel heiskasid Eesti Künniseltsi lipu mullused parimad kündjad Raido Kunila ja Jüri Lai.

Jõgeva vallavanem Tiit Lääne rõõmustas, et künnivõistlused on jõudnud tagasi koju, sest 1965. aastal peeti esimesed võistluseid just Jõgevamaal Adaveres, nüüd aga Kuremaal. Ühtlasi märkis vallavanem, et kunagi varem ei ole Eesti mõistes toimunud võistlused merepinnast nii kõrgel, kui tänavustel võistlustel Vooremaal.

Maaeluminister Arvo Aller rõhutas, et künd on põldude saagikuse alus. Ning praegust eluolu Eestis ja maailmas vaadates tõuseb põllumajandus järjest enam au sisse.

Eesti Künniseltsi juhatuse liige Margus Ameerikas sõnas, et võistlused õpetavad täpsemalt ja paremini põldudel tegutsema ning seda ka praktikas rakendama.

Eesti künniseltsi 30. sünnipäeva puhul andis Margus Ameerikas ministrile üle temaatilise vimpli ning tänukirja seltsi tegevuse toetamise eest.

Täna künnavad 12 võistlejat kõrrepõldu ning homme pannakse oma oskused proovile rohumaal. Võistlustel selgitatakse välja meistrid tavaatradel ja pöördatradel ning parim noorkündja.

Eesti künnimeistrivõistlusi peetakse 46. korda. Sündmust korraldab Eesti Künniselts koostöös Eesti Taimekasvatuse Instituudi, Jõgeva vallavalitsuse, Jõgeva Agronoomide Seltsi ja AS-iga A. Tammel.

Tänavuse võistluse võitjad esindavad Eestit tuleval aastal Iirimaal peetavatel künni maailmameistrivõistlustel.

GALERII