Spordikalender

« Tagasi

Kuremaal võistlevad Eesti tippratturid eraldistardist sõidus

Juunikuu toob taas Jõgeva valda Eesti tippratturid ja nende järelkasvu: kolmapäeval, 22. juunil toimuvad Kuremaal 2022. aasta Eesti meistrivõistlused eraldistardist sõidus.

Võistluskeskus asub Kuremaa lossi ees. Võisteldakse ringil Kuremaa–Toovere–Palamuse–Mooritsa–Kuremaa. Sõidukite liiklus võistlustrassil on kogu päeva piiratud. Kuremaa asulas seatakse sisse ümbersõidud. Palume selles piirkonnas liiklevatelt juhtidelt vabandust ebamugavuste pärast ning kutsume üles tähelepanelikkusele. Võistlusraja kaart on leitav Eesti Jalgratturite Liidu kodulehelt.

Võistluste ajakava

  • 8.00 Võistluskeskuse avamine 
  • 11.00 START - meeste eliit ja U-23 vanuserühm – võistlusmaa pikkus 35 km (2 ringi) 
  • 12.30 START naiste eliit ja U-23 vanuserühm – võistlusmaa pikkus 35 km (2 ringi) 
  • 14.00 NSport, NSen 1–8, N16 ja NJ – võistlusmaa pikkus 17.5 km (1 ring) 
  • 14.10 Autasustamise I voor (mehed/naised eliit, U-23 mehed ja naised) 
  • 15.30 M16, MJ, MSport ja MSen 1–8 – võistlusmaa pikkus 17,5 km (1 ring) 
  • 15.40 Autasustamise II voor (NSport, NSen 1–8, N16 ja NJ) 
  • 18.15 Autasustamise III voor (M16, MJ, MSport ja MSen 1–8)

Selgituseks niipalju, et eraldistardist sõit ehk temposõit on olümpiaala. Ratturid stardivad ajalise intervalliga kindlaksmääratud distantsile ning paremusjärjestus selgub võistlejate saavutatud aegade võrdlusel. Eraldistardis pole lubatud sõita konkurentide ega trassil liikuvate masinate tuules. Võistleja edukuse määrab suuresti tema füsioloogiline võimekus ja oskus seda realiseerida. Oluline on ka jalgratta ja sõitja aerodünaamika, mis teeb temposõidust ühe tehniliselt nõudlikuma jalgrattaspordi ala. 

2021. aasta Eesti meistrivõistluste esikolmikusse jõudsid Rein Taaramäe, Norman Vahtra ja Artjom Köster. Kes võidab Kuremaal? Kellel on õigus kanda Eesti meistri sini-must-valget särki kogu hooaja ja kelle mängitakse Kuremaa iidsete tammede all Eesti hümni? Need küsimused saavad vastuse 22. juunil. Stardis on ka Jõgevalt pärit rattureid. Head spordisõbrad ja teised vallaelanikud! Tulge kaasa elama!