« Tagasi

Tormas avati välijõusaal

Torma spordihoone juures avati täna välijõusaal, mille rajamiseks saadi raha Jõgeva valla kaasavast eelarvest. Kuue trenažööri ja multifitnessi komplektiga jõusaal, kust leiab ka lauatenniselaua, valmis põhiosas küll juba suvel, ent lindilõikamise tseremoonia oli veel pidamata. Lindi lõikasid läbi Eesti Olümpiakomitee asepresident, spordiorganisatsioonide arengu komisjoni esimees Toomas Tõnise, Riigikogu rahanduskomisjoni esimees ja Jõgeva vallavolikogu esimees Aivar Kokk ning Torma spordihoone juhataja Aarne Neimann. Viimane oli ka kaasavasse eelarvesse rahataotluse esitaja.

Aarne Neimanni sõnul on välijõusaalis võimalik treenida kõiki lihasgruppe. Kui avamistseremoonial näitasid harjutusi, mida trenažööridel sooritada saab, ette Torma kooli õpilased Renar Mägi ja Joosep Sepper, siis neile, kes oma käe peal treenima tulevad, on jõumasinate juures kasutusjuhendid.

Aarne Neimanni sõnul oli välijõusaali rajamine plaanis juba enne haldusreformi, aga siis ei saadud selleks raha. „Tagantjärele on mul hea meel, et mõte toona teostamata jäi, sest nüüd võisime endale lubada poole rohkem jõumasinaid," ütles Arne Neimann ja lisas, et valminud jõusaal on siiski alles esimene osa planeeritavast võimlemislinnakust. Tulevikus on sinna plaanis paigaldada veel tasakaalupoomid, võrkpüramiid ja tasakaalukiiged, et väiksematel lastel ka tegevust oleks.

 Välijõusaal, mille seadmed tarnis ja paigaldas K-Wooden Production Grupp OÜ ja mis läks maksma 15 000 eurot, on juba leidnud elavat kasutamist nii Torma kooli kehalise kasvatuse tundides kui ka koolivälisel ajal. Vallavolikogu kultuuri- ja spordikomisjoni tormalasest esimees Ahto Vili ütles, et temagi käis suvel koos külla tulnud lapselastega „laiska liha liigutamas". Aarne Neimann lisas, et lapsed on tegelikult päris usinad jõumasinatele ka sellist rakendust leidma, mida tootja pole ette näha osanudki.

„Tormalastel on vedanud, et neil on olemas selline pikalt spordivankrit vedanud entusiast, nagu Aarne Neimann," ütles vallavolikogu esimees Aivar Kokk välijõusaali avades. Abivallavanem Aive Tamm julgustas aga kohalikku kogukonda ka edaspidi kaasavast eelarvest raha taotlema, sest sellest rahast saab teha selliseidki asju, mida pole kirjas ühinemislepingus ega üheski strateegias.