Sümboolika

Jõgeva valla vapil on hõbedane müürihambuline päis ja sinisel kilbil hõbedane kuueharuline jääkristall, mille harud on ristikulehe kujulised.

 

 

 

Jõgeva valla lipul on sinisel väljal valge jääkristall ja müürihambuline piit. Müürihambuline piit märgib Jõgeva vallas asuvat Laiuse lossi kui omaaegset tähtsat Venemaa-tee äärset vaenlaste vastu rajatud kindlustust. Lumehelves märgib Jõgevat kui Eesti külmalinna, kus 1940. aastal mõõdeti Eesti kõigi aegade madalaima õhutemperatuur miinus 43,5 kraadi. Lumehelbe kiirte otsad viitavad Jõgeva linna, Palamuse ning Torma valla vappidel olnud ristikheinalehtede kujutisele. Sinine värv tähistab Jõgeva valla territooriumile jäävaid Vooremaa järvi.

Sümboolika autor on Marju Pottisepp.

Jõgeva valla sümboolika kasutamiseks tuleb võtta ühendust vallavalitsuse kantseleiga telefonil 776 6500 või e-posti aadressil info@jogeva.ee.

Jõgeva vallavolikogu kinnitas valla vapi ja lipu 14. detsembri istungil 2017.

 

Jõgeva vallavalitsus kuulutas 2020. aasta juulis välja disainikonkursi, mille eesmärgiks oli leida Jõgeva valda ühendav logo ja kujundus, mida muuhulgas kasutada bussiootepaviljonidel ja sõidukitel. Esimese koha vääriliseks tunnistas komisjon Reklaamikompanii ideekavandi nimega Vooremaa 2020. Töö juures võlus komisjoni liikmeid see, et lihtsate kujunditega on kokku võetud kogu Jõgeva vald. Logo lahenduses on viide Jõgeva vallale kui iseloomuliku voorelise loodusega paigale, millele annab elu ja energia seda läbiv jõgi. Metsade olemasolu rõhutab piirkonna rahulikkust, mida suurtööstused ei ole hävitanud ja voorte vahel lokkavad viljaväljad väärtustavad põllumaad. Jõgeva valla logo võivad ürituste korraldajad kasutada oma plakatitel ning Jõgeva valla tutvustavatel trükistel ja esemetel. 

Logofailid on leitavad SIIN!