Kontaktid Jõgeva vallas

 Ukraina kodanikele Eesti isikukoodi saamiseks võib pöörduda Jõgeva vallavalitsuse rahvastikutoimingute peaspetsialist Viive Maasalu poole (viive.maasalu@jogeva.ee, 776 6532; 525 2390). Isikukoodi taotlemiseks on vajalik kohaletulek vallavalitsusse (Suur 5, Jõgeva). Kaasa tuleb võtta pass ning alaealisel lapsel sünnidokument.
Kui Jõgeva valda on saabunud ukraina põgenikke, siis on soovitav neist teada anda piirkonnapolitseinik Eduard Onopale (tel +372 505 5334 või 776 8455; eduard.onopa@politsei.ee).
 Head inimesed, kui korraldate sõjapõgenike transporti Jõgeva valda, siis on oluline teada, et abivajajate eest on vaja vastutada ka sihtpunkti jõudes. Neile tuleb tagada kohapealne majutus, toitlustus jms. Vald saab abiks olla üles kerkivatele probleemidele lahenduste leidmisel, ent enne on vaja kootööd teha ning oma plaanidest ja inimeste saabumisest teada anda. Nii saame olla valmis pakkuma sõjapõgenikele abi, mida nad vajavad.
« Tagasi

Jõgeva vald kogub abipakke ning valmistub sõjapõgenike vastuvõtmiseks

Jõgeva vald kogub abipakke ukrainlastele ning valmistub sõjapõgenike vastuvõtmiseks. Selleks, et kõik sujuks koordineeritult ning abivajajatele oleks tagatud vajalikud tingimused, palume meeles pidada järgmist:

  • Kui Jõgeva valda on saabunud ukraina põgenikke, siis on soovitav neist teada anda piirkonnapolitseinik Eduard Onopale (tel 776 8455; eduard.onopa@politsei.ee).
  • Jõgeva valla ettevõtjad ja elanikud, kui teil on võimalik pakkuda Ukraina abivajajatele pikemaajalist elamispinda, võtke ühendust abivallavanem Viktor Svjatõševiga (tel 505 6644), viktor.svjatosev@jogeva.ee).
  • Jõgeva valla ettevõtjatel, kes plaanivad siia tuua oma ukrainlastest tööliste pereliikmeid, soovitame sellest teavitada enne põgenike siia tulekut abivallavanem Viktor Svjatõševi (tel 505 6644, viktor.svjatosev@jogeva.ee).
  • Enne abivajajate siia transportimist palume teha koostööd vallavalitsusega. Eelnevalt kooskõlastatult saame inimestele pakkuda vajadusel tarvilikke tingimusi: majutust, toitlustust jne.