Kontaktid Jõgeva vallas

 Ukraina kodanikele Eesti isikukoodi saamiseks võib pöörduda Jõgeva vallavalitsuse rahvastikutoimingute peaspetsialist Viive Maasalu poole (viive.maasalu@jogeva.ee, 776 6532; 525 2390). Isikukoodi taotlemiseks on vajalik kohaletulek vallavalitsusse (Suur 5, Jõgeva). Kaasa tuleb võtta pass ning alaealisel lapsel sünnidokument.
Kui Jõgeva valda on saabunud ukraina põgenikke, siis on soovitav neist teada anda piirkonnapolitseinik Eduard Onopale (tel +372 505 5334 või 776 8455; eduard.onopa@politsei.ee).
 Head inimesed, kui korraldate sõjapõgenike transporti Jõgeva valda, siis on oluline teada, et abivajajate eest on vaja vastutada ka sihtpunkti jõudes. Neile tuleb tagada kohapealne majutus, toitlustus jms. Vald saab abiks olla üles kerkivatele probleemidele lahenduste leidmisel, ent enne on vaja kootööd teha ning oma plaanidest ja inimeste saabumisest teada anda. Nii saame olla valmis pakkuma sõjapõgenikele abi, mida nad vajavad.
« Tagasi

Kolmapäeval, 23. märtsil alustab tööd ukrainakeelne koolipsühholoogide nõuandeliin

23. märtsil alustab tööd tasuta ukrainakeelne koolipsühholoogide nõuandeliin, kuhu on oodatud helistama kõik laste ja noortega töötavad inimesed, õpilased, lapsevanemad. Nõuandeliini eesmärk on pakkuda hõlpsalt kättesaadavat võimalust rääkida kvalifitseeritud koolipsühholoogiga mugavalt, anonüümselt ja tasuta.

Erakorralisel Euroopa Liidu haridusministrite videokohtumisel palus Ukraina haridusminister Serhiy Shkarlet oma kolleegidel leida võimalusi laste ja noorte vaimse tervise toetamiseks.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna kinnitab, et Eesti toetab Ukrainat igal võimalikul viisil ning tagab Ukrainast saabunud lastele ja noortele turvalise hariduse jätkamise võimaluse kõigil haridustasemetel. „Loome sõjakannatusi läbi elama pidanud lastele ja noortele turvalise keskkonna ning pakume neile toetavaid tegevusi vaimse tervise hoidmiseks Eestis viibimise vältel. Võimalus saada oma emakeeles psühholoogilist nõustamist koolipsühholoogide nõuandeliini kaudu on üks oluline samm Ukraina koolilaste, lapsevanemate ja haridustöötajate toetamisel," ütles haridus- ja teadusminister Liina Kersna.

Eesti Koolipsühholoogide Ühingu juht Karmen Maikalu: "Nõuandeliini laienemine ukrainakeelse toe pakkumiseks on hädavajalik. Ukraina keeles suhtlevad koolipsühholoogid on valmis nõustama kooliealisi lapsi ja noori ning ka täiskasvanuid - lapsevanemaid ja haridustöötajaid." "Tasuta ja anonüümne telefonikõne on  esmane ja kergesti kättesaadav psühholoogilise abi kontaktpunkt, kuid vajaduse korral pakutakse ka järelnõustamist," lisas Maikalu.

Nõuandeliini ukrainakeelne number 1227 vastab alates 23. märtsist kolmapäeviti kl 16–20. Kõne on tasuta ja anonüümne.

Endiselt on avatud ka eestikeelne (nr 1226, E-R kl 16-20) ja venekeelne (nr 1227, T kl 16-20) nõuandeliin. Koolipsühholoogide nõuandeliinid avati 1. septembril Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Koolipsühholoogide Ühingu eestvedamisel.

Uudise tekst ukraina keeles

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haridus- ja Teadusministeerium