Kontaktid Jõgeva vallas

 Ukraina kodanikele Eesti isikukoodi saamiseks võib pöörduda Jõgeva vallavalitsuse rahvastikutoimingute peaspetsialist Viive Maasalu poole (viive.maasalu@jogeva.ee, 776 6532; 525 2390). Isikukoodi taotlemiseks on vajalik kohaletulek vallavalitsusse (Suur 5, Jõgeva). Kaasa tuleb võtta pass ning alaealisel lapsel sünnidokument.
Kui Jõgeva valda on saabunud ukraina põgenikke, siis on soovitav neist teada anda piirkonnapolitseinik Eduard Onopale (tel +372 505 5334 või 776 8455; eduard.onopa@politsei.ee).
 Head inimesed, kui korraldate sõjapõgenike transporti Jõgeva valda, siis on oluline teada, et abivajajate eest on vaja vastutada ka sihtpunkti jõudes. Neile tuleb tagada kohapealne majutus, toitlustus jms. Vald saab abiks olla üles kerkivatele probleemidele lahenduste leidmisel, ent enne on vaja kootööd teha ning oma plaanidest ja inimeste saabumisest teada anda. Nii saame olla valmis pakkuma sõjapõgenikele abi, mida nad vajavad.

Toetame Ukraina elanikke!

Täna heiskasid vallavanem Angela Saksing ja abivallavanem Viktor Svjatõšev Ukraina toetuseks nende rahvuslipu.
 
  • Vallavalitsus on teinud ettevalmistusi Ukrainast saabuvate inimeste vastuvõtmiseks ning majutamiseks.
  • Mitmed valla ettevõtted valmistuvad humanitaarabi vastuvõtmiseks. Jagame infot, kui kohad on teada.
  • Vallavalitsus avab uue nädala alguses humanitaarabipunkti. Kui kokkulepped koostööpartneritega olemas, jagame täpsemat infot.
  • Suhtleme Jõgeva valla Ukraina sõpruspiirkonna Makarivi inimestega ning oleme valmis neile abi pakkuma.
  • Jõgeval tegutsev Softcom OÜ lubas osutada abi kõigi oma paarikümne Ukrainast pärit töölise perele siia tulekul ning majutamisel.
Seni saab ukrainlasi toetada: www.ukrainaheaks.ee ja Punase Risti kaudu: redcross.ee/anneta/ukraina/