« Tagasi

Uuskasutuskeskuse kaubik tuleb jaanuaris Jõgevale

 

Jaanuari keskpaigas külastab Uuskasutuskeskuse kaubik Jõgevat, et pakkuda jõgevalastele mugavat võimalust kodust ära tuua seisma jäänud heas korras asjad. Kaubik peatub laupäeval, 16. jaanuaril kell 11–13 vallamaja ees Suur tn 5 parklas.

Kaubikusse saab ära tuua need asjad, mida majapidamises enam ei vajata, kuid mis on jätkuvalt heas korras ja kasutuskõlblikud. Oodatud on puhtad ja terved rõivad, jalatsid, mänguasjad, nõud, raamatud, spordi- ja hobitarbed, väiksem kodutehnika. Üle Eesti tegutsev Uuskasutuskeskus suunab heas korras asjad uuesti ringlusse.

Uuskasutuskeskuse kaubik külastab Eestis erinevaid paiku selleks, et teha üleliigseks muutunud asjade annetamine mugavamaks. Paljudes kohtades on rõivakonteinereid, ent kahjuks raamatud lõpetavad vahel paberi- ja papikonteineris ning mõnigi heas korras ese satub segaolmejäätmete hulka. Uuskasutuskeskuse kaubik võtab heal meelel vastu nõusid ja raamatuid, samuti saab ära tuua veel kasutuskõlblikke hobi- ja sporditarbeid ning väiksemat kodutehnikat. Loomulikult on ka rõivad ja jalatsid oodatud. See on hea võimalus tuulutada kappe ja teha koju ruumi.

Uuskasutuskeskus sorteerib kõik annetatud asjad ning suunab seejärel heas korras esemed uuesti ringlusse. Osa asju läheb abivajajatele, suurem osa aga sõbralike hindadega müüki. Isemajandava mittetulundusühinguna katab Uuskasutuskeskus annetuste müüki panekuga poodide tegevuskulud. Uuskasutuskeskusel on üle Eesti 14 poodi, neist Jõgevale lähimad kaks kauplust Tartus. Lisaks on Uuskasutuskeskusel oma e-pood aadressil pood.uuskasutuskeskus.ee, mida saab üle Eesti kasutada.

Miks annetada?

  • Tuues pikalt koduses majapidamises seisma jäänud asja ära, väldid selle jõudmist lõpuks prügimäele.
  • Annetades asjad, mida tegelikult igapäevaselt ei kasuta, saad koju ruumi juurde.
  • Teed heateo nii endale kui ka keskkonnale. Meie planeedi ressurss on piiratud, taaskasutamine on keskkonda säästev.
  • Paljudel ei ole võimalik täiesti uut asja osta, seega Sinu annetatud ese võib olla tema jaoks ainuke võimalus.
  • Annad asjadele uue elu ning aitad neil oma lugu edasi rääkida, olgu selleks raamatud, nostalgilised nõud või iluesemed.

Uuskasutuskeskus on mittetulundusühing, mille eesmärk on teha uuskasutamine kõikidele Eesti inimestele kättesaadavaks. Uuskasutuskeskus tegeleb uuskasutuse edendamisega peamiselt kahel viisil, suunates puhtad ja kasutuskõlblikud asjad uuesti ringlusesse ning otsides võimalusi, kuidas vanadele asjadele uus elu anda. Uuskasutuskeskus teeb tihedat koostööd ka teatri-, muusika- ja filmitegijatega ning käsitöölistega, kes saavad materjalide ning laenutuste soovidega otse Uuskasutuskeskuse poole pöörduda. Täpsemat infot leiad www.uuskasutus.ee.