« Tagasi

„Röövel Hotzenplotz“ möllab suvel Sadalas

Eesti Noorsooteatri mööda Eestit veerev laadavanker peatub 3. juulil Sadala kõlakojas. Külakostiks on kaasa võetud lustlik lavalugu hirmsast röövel Hotzenplotzist.

„Lavastus on rajatud suuresti just mängulustile ja ansamblitundele. Usun, et olukord, kus igal etendusel peab kohanema uue mängupaigaga ning panustama publiku haaramiseks veelgi rohkem emotsionaalset jõudu, tuleb sellele lavastusele üksnes kasuks," märkis teatri kunstiline juht ja lavastaja Mirko Rajas.

Röövlimürglit praevorstide ja paukseentega esitatakse tavaliselt Noorsooteatri Ferdinandi saalis, kuid lavastuse loojad unistasid algusest peale selle rändtrupist jutustavat loo mängimisest ka vabas õhus.

Lugu räägib väiksest linnakesest, kus sõbrad Kasperl ja Seppel püüavad kala ja teevad tempe; Kasperli vanaema praeb neile vorste ja hapukapsaid; ülemvahtmeister Dimpfelmoser patrullib keskväljakul; selgeltnägija proua Schlotterbeck näeb maagilise kristallkuuli kaudu maailmas toimuvat... Ühel täiesti tavalisel neljapäeval pistab aga kohutav röövel Hotzenplotz nahka Kasperli vanaema praevorstid ja hapukapsad. Sõbrad seda asja juba nii ei jäta – algab hoogne röövlijaht, kus vahetatakse maske ja rolle, nii et keegi ei pruugi olla see, kellena alguses paistab.

Eelmisel suvel anti etendusi mitmel pool Eestis, kuid osa etenduskohti müüdi välja ning kõikjale ei jõutud. „Röövel Hotzenplotzi" uus ringreis toimub 12. juunist 11. juulini vabaõhulavadel üle Eesti. Pileteid saab osta teatri kodulehelt, Piletilevist ja etenduskohtades. Oodatud on kõik alates 7. eluaastast.

Otfried Preussleri jutustuse põhjal lavastanud Mirko Rajas. Tõlkinud Vladimir Beekman, dramatiseeris Priit Põldma, lavakujunduse, kostüümid ja maskid lõi Kalju Karl Kivi. Lavastuses kõlavad lauluviisid on trupp loonud improvisatsioonidena luuletaja Helena Läksi sõnadele. Trummimänguoskusi on aidanud lihvida Reigo Ahven ning liikumisjuht on Hanna Junti. Mängivad Anti Kobin, Getter Meresmaa, Doris Tislar, Sander Roosimägi või Mihkel Tikerpalu, Karl Sakrits ja Risto Vaidla.

Doris Tislar, Karl Sakrits, Anti Kobin ja Getter Meresmaa. FOTO: SIIM VAHUR