« Tagasi

18. jaanuaril algab kaasava eelarve rahvahääletus

Jõgeva vallavalitsus kinnitas oma tänasel istungil valla 2021. aasta kaasava eelarve ettepanekute hindamistulemused. 17 esitatud ettepanekust tunnistati kaasava eelarve tingimustele vastavaks 12 ning otsustati need panna rahvahääletusele. Hääletus algab esmaspäeval, 18. jaanuaril ja kestab 7. veebruarini.

12 ettepanekut, mis hääletusele lähevad, käsitlevad 112 telefoniputkade paigaldamist valla alevikesse, Jõgeva Kooli tänava korrastamist, Palamuse Kaare areeni katmist asfaldiga, Kaarepere rahvamaja koridori ja kabinettide renoveerimist, garderoob-nagide ehitamist Kuremaa lossi, laste mängupargi rajamist Sadalasse, Kuremaa miniareena kaasajastamist, Torma avaliku ujumiskoha väljaehitamist, Torma välikorvpalliväljaku rekonstrueerimist ning madalseiklusraja ehitamist Piiri parki, Kuremaa terviseradadele ja Kuremaa järve äärde.

Kaasava eelarve ettepanekute poolt saab hääletada volikogude infosüsteemi VOLIS keskkonnas. Selleks läheb vaja isikut tõendavat dokumenti. Inimesed, kellele arvutimaailm võõras, aga kes ikkagi hääletada soovivad, võivad tulla vallamajja (Jõgeva Suur tn 5) või Palamuse või Torma teenuskeskusse, kus neil hääletustoiming ära teha aidatakse. Samasugust abi antakse raamatukogudes. Peale ID-kaardi saab isikut tuvastada näiteks juhiloa või pensionitunnistusega.

Jõgeva valla eelarve kaasava osa suuruseks on 30 000 eurot.