« Tagasi

Abivallavanema ametisse nimetati Viktor Svjatõšev, vallavalitsuse liikmeteks kinnitati Marek Saksing, Triinu Palmiste ja Veigo Tumaševski

Jõgeva vallavolikogu eilsel istungil, mida peeti veebipõhiselt Teamsi keskkonnas, kinnitati vallavalitsuse liikmete arv ja struktuur. Vallavanem Aare Olgo tegi ettepaneku, et vallavalitsus oleks kuueliikmeline ning koosneks vallavanemast, kahest abivallavanemast ning kolmest valitsuse liikmest. Ettepanek leidis 16 poolthäälega (istungil osalesid kõik 27 volikgu liiget) vallavolikogu toetuse.

Samasuguse häälteenamusega said paika ka valitsuse liikmed nimeliselt. Jõgeva vallavalitsuse palgaliseks liikmeks kinnitati ja nimetati abivallavanema ametisse Viktor Svjatõšev. Vallavalitsuse liikmeteks kinnitati Marek Saksing, Triinu Palmiste ja Veigo Tumaševski. Priit Põdra vabastati Jõgeva vallavalitsuse liikme kohustustest. Vallavanem Aare Olgo märkis, et ühe abivallavanema koht on praegu veel täitmata, ent see saab täidetud lähiajal.

Abivallavanemaks nimetatud Viktor Svjatõšev oli samas ametis ka möödunud aasta mai lõpuni, mil võim vallas Aivar Koka juhitud koalitsiooni kätte läks. Svjatõšev on olnud ka Jõgeva abilinnapea, linnapea (2002–2009) ja maavanem (2009–2017), enne neid ameteid tegutses ta aga põhiliselt ehitus- ja ettevõtlusvaldkonnas.

Triinu Palmiste kuulus ka vallavalitsuse eelmisse koosseisu ja ta on olnud ka ühinemiseelses Jõgeva vallas valitsuse liige. Ta on olnud tegev noorsootöö valdkonnas: olnud Kuremaa noortekeskuse noortejuht, koordineerinud ESF tegevuste „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" raames Jõgevamaa koostöögruppi jne. Tal on ka ettevõtja, suurürituste korraldaja ja MTÜ eestvedaja kogemus.

Marek Saksing on samuti ettevõtlustaustaga. Hetkel juhib ta Jõgeva vallale kuuluvat kommunaalettevõtet Kuremaa Enveko. Valla tasandi poliitikas on ta üpris kogenud: ta kuulus kahte ühinemiseelsesse Jõgeva vallavolikogu koosseisu ja valiti ka uue suure valla rahvaesindusse, kus oli mõnda aega ka volikogu aseesimehe positsioonil. Hiljuti peatas Marek Saksing oma volikogu liikme volitused.

Veigo Tumaševski on merendus- ja õigusteaduse alase haridusega ning viimased kaheksa aastat olnud ametis Tööinspektsioonis. Ta on kaasa löönud vallavolikogu ja ühinemiseelse Jõgeva linnavolikogu komisjonides ning kuulunud Jõgeva sotsiaalmaja ja Kuremaa turismi- ja arenduskeskuse nõukokku.

Eilsel vallavolikogu istungil toimus ka umbusaldushääletus vallavolikogu aseesimehe Andrei Fedossovski suhtes. 14 poolthäälega tagandati Fedossovski aseesimehe kohalt. Volikogu esimees Peep Põdder märkis, et eelkõige on Fedossovski tagandamine seotud uue koalitsiooni võimule tulekuga, ent samas on tema kui volikogu üks juhtfiguure ka n-ö kollektiivselt vastutav poliitika eest, mida eelmine koalitsioon ajas ja millega volikogu enamus nüüd enam rahul pole.