Eesti tänavune aasta isa on Ahto Vili

14. novembril Estonia kontserdisaalis toimunud isadepäeva kontserdil kuulutati välja tänavune aasta isa. Selle tiitli pälvis Torma kandi tuntud põllumajandusjuht, omavalitsustegelane ja kultuurielu edendaja, kahe täiskasvanud lapse isa ja viie lapselapse vanaisa Ahto Vili. Tiitli andsid talle üle Eesti Vabariigi presidendi abikaasa proua Sirje Karis ja Eesti Naisliidu esinaine Mailis Alt-Adamson.

Viimane märkis, et Ahto Vili väärtustab kõrgelt kohaliku tasandi ühistegevust ja on andnud olulise panuse piirkonna arendamisse. Selle eest on teda tunnustatud nii kohaliku kui ka üleriigilise tasandi autasudega, kõrgeim neist Valgetähe IV klassi teenetemärk.

Naisliidu esinaine tsiteeris ka Ahto Vili tütart Mirjamit, kes on öelnud, et isa on tema ja ta venna jaoks alati olemas olnud ja temaga saab rääkida kõigil teemadel. Oma laste jaoks on Ahto Vili vankumatu nagu kalju ning tugev nagu teras, kelle peale saab alati loota ning kes leiab kõigile probleemidele lahenduse.

„Mõni aeg tagasi tegin endaga lepingu, et tõmban joone alla neljakümneaastasele tegevusele põllumajanduses ja kolmekümne viie aastasele toimetamisele omavalitsuses. Hakkan aina naeratama ja heastan vajakajäämised, mis oma laste kasvatamisel tekkisid, lastelaste peal. Seda poleks ma ka parimas unenäos ette näinud, et minu vanadele õlgadele nüüd selline meeldiv vastutus pannakse. Ei usu, et ma olen parem kui tuhanded teised Eestimaa isad, aga kui nüüd on minu kord, püüan usaldust õigustada," ütles Ahto Vili.

Tähtsast sündmusest said osa ka tema abikaasa Helve ja nende järeltulijad.

 

Foto: Eesti Naisliidu Facebooki leht