Esmakordselt toimuvad Ühisnädala raames 3. detsembril Eesti esimesed annetamistalgud

Sel päeval kutsutakse kõiki vabaühendusi oma tegevust avalikkusele tutvustama, uusi annetajaid otsima ning olemasolevatega sidemeid tugevdama. Sarnane algatus on saavutanud rahvusvahelise menu Giving Tuesday nime all Ameerika Ühendriikides. Annetamistalguid veab eest Vabaühenduste Liit koostöös Vabariigi Presidendi Kantselei ja Maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga. Eestis annetab heategevuseks keskmiselt iga neljas inimene, oleme sellega maailmas 66. kohal.

Talgutele sobivad kõik tegevused, mis aitavad ühendustel leida uusi annetajaid ning tugevdada sidemeid olemasolevatega.

Näiteks:

  • Korraldage mõni heategevuslik üritus. On see siis kontsert, spordivõistlus, oksjon, laat, õhtusöök, matk või muud sellist, mille tulud lähevad heategevuseks või mille käigus kogutakse annetusi. Annetusi võib koguda oma ühingule, aga ka kellelegi teisele (mõne tegevuse või kogukonna toetuseks, lapsele stipendiumiks vms)
  • Minge oma annetajate juurde. Proovige näiteks korjanduskastiga annetuste kogumist avalikes paikades, lepi kokku kohtumisi ettevõtjatega, vms.
  • Kutsuge annetajad endale külla. Kui teie organisatsioonil on ruumid, kus midagi põnevat toimub, tehke avatud uste päev ning kutsuge inimesed oma tööga tutvuma ja võimalusel ka ise käsi külge panema.
  • Kirjutage või helistage oma annetajatele. Öelge neile aitäh ja rääkige, mida nende toetuste abil korda saatnud olete. Tutvustage uusi plaane, mille elluviimises nad aidata saaksid. Pidage oma annetajaid meeles tänukirja või meenega.
  • Tutvustage oma tegemisi ning annetajate rolli neis sotsiaalmeedias. Avaldage näiteks kokkuvõte teie organisatsiooni saavutustest ja õppetundidest.
  • Püstitage oma tiimile või sõpruskonnale mõni heategevus-ülesanne ning kutsuge ka teisi selles osalema. Loobuge näiteks (mõneks ajaks) mõnest raha nõudvast harjumusest – olgu selleks siis kohvi, maiustuste, alkoholi vms ostmine, liikuge auto asemel võimalusel jala või ühistranspordiga vms. Annetage säästetud raha heategevuseks.

Kuidas osaleda annetamistalgutel?

  1. Pange oma ühingus paika, mida ja millal annetamistalgutena teha.  Üritus ei pea toimuma just 3. detsembril, võib ka eelneval nädalavahetusel / nädalal või  mõni päev hiljem.
  2. Andke oma talgutest teada 31. oktoobriks, täites talgu registreerimislehe, mille põhjal kantakse teie talgud kaardile või saatke e- kiri annetamistalgud@heakodanik.ee või kersti@jaek.ee.
  3. Annetamistalgud kuulutatakse avalikult välja novembri alguses. Siis avatakse üle-eestilise talgukaart, kus on kõik toimuvad talgud.

Lisainfot annetustalgute kohta küsi: Helen Talalaev, helen@heakodanik.ee, 5649 9330 või Kersti Kurvits, tel 520 8423, kersti@jaek.ee.