« Tagasi

Gruusia Samtredia omavalitsuse esindajad on Jõgeva vallas kogemusi omandamas

Jõgeva valda külastab sel nädalal Gruusia Imerethi piirkonna Samtredia linna 11-liikmeline delegatsioon. Kolme päeva jooksul saavad külalised teada, kuidas meie vallas majanduse, ettevõtluse, hariduse, kultuuri, sotsiaalala, spordi ja teiste valdkondade töö on korraldatud. Kuulatakse ettekandeid ja käiakse oma silmaga kaemas mitmeid meie asutusi ja ettevõtteid.

Tutvumiskäiku alustati eile Palamuse lasteaiast Nukitsamees ja Oskar Lutsu Palamuse gümnaasiumist. Mõlemad jätsid külalistele väga hea mulje. „Selliseid võimalusi, nagu teil, meil muidugi pole. Teie juba olete Euroopas, meie oleme alles teel sinna," ütles Samtredia linnapea Valerian Potskhveria ja lisas, et Gruusia mitmetelt piirkondadelt on arenguhoogu maha võtnud sõjad: algul kodusõda ja siis sõda Venemaaga. Linnapea kinnitas, et Jõgeva vallas nähtust on neil palju õppida, ning väljendas rõõmu selle üle, et Eestis võetakse grusiine nii sõbralikult vastu nagu sugulasi.

Täna hommikul heiskas Samtredia linnapea Jõgeva vallamaja ees Gruusia lipu. Samtredia esinduse ülejäänud liikmed toetasid teda hümni lauldes. Külalised tegid ka tutvumiskäigu vallamajja ning siirdusid siis kultuurikeskusse Jõgeva valla majanduselust ülevaadet saama.

50 000 elanikuga Samtredia omavalitsuse esindus viibib Jõgeva vallas Eesti Idapartnerluse Keskuse koordineeritava projekti „Kaasav ja läbipaistev valitsemine" raames. 2019. aastal käivitatud projekt, mida rahastab Norra välisministeerium ja kaasrahastab Eesti välisministeerium, aitab Armeenia, Gruusia ja Ukraina piirkondadel, kus on käimas või lõppenud omavalitsuste reform, arenguplaane teha. Projekti laiem eesmärk on õppida meie kohalikelt omavalitsustelt kogukonna kaasamist, läbipaistvat ning läbimõeldud tegutsemist.