PRESSITEADE: täna kell 14 asub Jõgeva vallavolikogu valima uut esimeest

PRESSITEADE
Jõgeva Vallavolikogu
26. märts 2020
 

Jõgeva Vallavolikogu istung on kokku kutsutud neljapäevaks, 26. märtsiks algusega kell 14 Jõgeva kultuurikeskusesse.

Seoses Eestis välja kuulutatud eriolukorraga ja avalike ürituste keeluga on​ kohalikel omavalitsustel võimalik valida oma töö korraldamiseks vajalikud töövormid, kuulutada volikogu istung ​haiguste leviku tõkestamiseks kinniseks. Istungi läbiviimiseks ei kasutata VOLIS-t, sest ilma volikogu liikmete füüsilise kogunemiseta ei ole võimalik nõuetekohaselt salajast isikuvalimist läbi viia.

Kinnisel istungil toimunust annab üldsusele ülevaate istungi juhataja valla veebilehel.

Istungile kogunemisel arvestatakse eriolukorras kehtivate kõrgendatud tervisekaitsenõuetega. Volinike kasutuses on kultuurikeskuse suur saal, kus on võimalus ​töötada võimalikult hajutatult. Kõigile osalejatele on ette nähtud enesekaitsevahendid: maskid, kindad, desinfitseerimisvahendid ning oma pastapliiats.

„Loodan kõikide osapoolte, koalitsiooni- ja opositsioonisaadikute loovale koostööle ja mõistmisele, koos seljatame raskused ja esindame väärikalt oma valijaid. See on meile valijate poolt antud usaldus ja ülesanne – olla rahvateener. Juhime laeva paremas usus kriisist välja ja peame meeles, et kaptenid lahkuvad alati viimasena," lausus Jõgeva vallavolikogu esimene aseesimees Mai Treial.

Istung toimub kombineeritult, osaliselt kohal viibides ning eelnevalt digitaalselt. Kohapeal on ette nähtud salajase hääletusena Jõgeva vallavolikogu esimehe valimine.​ Vajadus volikogu esimees uuesti valida tekkis siis, kui veebruari lõpus esitas kohast loobumise avalduse Raivo Meitus.

Jõgeva vallavolikogu esimene aseesimees Mai Treial sõnas, et kahtlemata on eriolukorra tingimustes töötamine erakordne kõigile. „Paindlikkust ja IT-valmisolekut on kriisikorra jaoks vähe. Kutsun Riigikogu üles võtma kiiremas korras vastu vajaliku seadusemuudatuse kohaliku omavalitsuse korralduse seadusesse," lausus Treial.

 

Lisainfo:

Mai Treial

Jõgeva vallavolikogu esimene aseesimees

mai.treial@jogeva.ee

507 2838