Jõgeva vallavalitsus andis Luual asuvale mänguväljakule kasutusloa

Uus mänguväljak pakub rõõmu nii väikestele kui suurtele. FOTO: KRISTIINA RAJA

Juulikuus valmis Luua küla mänguväljaku 2. etapp. Nüüdseks on mänguväljakul olemas kasutusluba ning külaseltsi eestvedajad võivad rõõmustada: kauaaegne soov külla korralik ja kaasaegne mänguväljak rajada on lõpuks täitunud! 

Alustati 2019. aasta alguses, kui Luua külaselts sai tänu Aivar Kokale mänguväljaku rajamiseks toetust riigieelarvest. Järgnevalt valis selts mänguväljaku hinnapakkumiste seast välja parima ning asus kohaliku omaalgatuse programmist (KOP) raha taotlema. Esitatud projekt sai positiivse vastuse, kuid toetussumma ei katnud kõiki esmaseid kulutusi. Appi tulid heatahtlikud annetajad. Sügiseks oligi esimene etapp valmis, paigaldatud sai mängulinnak ning abivalmis kogukonnaliikmete abil rajati ise liivaga turvaala.

Käesoleva aasta kevadel toetas KOP ka mänguväljaku teise etapi rajamiseks esitatud taotlust, omaosalusega aitas Jõgeva vald. Juuli keskel jõudsid Luuale oodatud kiiged ning kiikpink. Rõõmsavärvilisel mänguväljakul on tegemist nii pisematel kui ka põhikooliealistel, ent kiikumisest ei ütle ära ka täiskasvanud! Mänguväljaku kogumaksumuseks kujunes üle 13 000 euro.

Külaselts tänab atraktsioonide paigaldajat, OÜ-d TipTipTap, kohaliku omaalgatuse programmi, Aivar Kokka, Jõgeva valda, Ruby Grupp OÜ-d, häid annetajaid ning tegusaid Luua inimesi!

KRISTIINA RAJA