Poolsada noorimat vallakodanikku said valla vapiga hõbelusikad

Jõgeva valla noorimad kodanikud käisid 12. septembril Jõgeva kultuurikeskuses Jõgeva vallavolikogu esimehe Aivar Koka ja vallavanema Tiit Lääne vastuvõtul. Kutsutud oli 52 pisikest tüdrukut ja poissi koos oma vanematega. Hõbelusikad said kätte 2019. aasta septembrist kuni 2020. aasta veebruarini sündinud lapsed.

Aivar Kokk tõi oma tervituses välja, et riik on teinud selleks palju, et vanemad saaksid oma lapsi kasvatada, olgu selleks siis näiteks isa- või emapalk või kolme lapsega peredele toetus üle 500 euro. „Ma saan valla poolt lubada seda, et lasteaiakohad jäävad kodu lähedale ja kui abi vaja, siis vallamajas on teie jaoks alati aega ja inimesed, kes teid aitavad," lausus volikogu esimees.

Vallavanem Tiit Lääne oli rõõmus, et valda on nii palju uusi kodanikke sündinud. Ta nentis, et laste kasvatamine on raske töö, ent lastest on alati rohkem heameelt ja rõõmu. „Lapsed õpetavad ja kasvatavad meid nii nagu koolipingis õppida ei saa," sõnas vallavanem.

Kingitusena said kõik uued vallakodanikud endale valla vapiga hõbelusika, Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja kultuuriministeeriumi poolt lisandus kingituseks raamat „Pisike puu".

Külalistele esinesid Palamuse Laulustuudio õpilased Marta Saariste ja Karol Kattel, neid saatis klaveril juhendaja Karmo Toome. Pärast vastuvõttu sai süüa torti ja juua kohvi.

Noorimate vallakodanike vastuvõttu korraldatakse Jõgeva vallas kaks korda aastas: emade- ja isadepäeva paiku. Sel aastal lükkus kevadine vastuvõtt koroonaviiruse leviku tõttu sügisesse.

Need pered, kes olid kutsustud, aga ei saanud osaleda, saavad hõbelusika ja raamatu kätte Jõgeva vallavalitsuse kantseleist (Suur 5 II korrus).