« Tagasi

Ivo Ploom pälvis Lõuna prefektuuri teenetemärgi

Jõgeva vallavalitsuse väärteomenetleja Ivo Ploom pälvis teenistusülesannete silmapaistvalt hea täitmise eest ning seoses politsei ja piirivalve aastapäevaga politsei Lõuna prefektuuri teenetemärgi. Kui teised prefektuuri poolt tunnustatud said teenetemärgi või tänukirja kätte juba novembri lõpus, siis Ivo Ploom ei saanud haiguse tõttu sel pidulikul sündmusel osaleda. Täna käisid aga Tartu politseijaoskonna Jõgeva piirkonnagrupi juht Jana Õim ning piirkonnagrupi teenistujad Eduard Onopa ja Aivo Paulus vallamajas, et teenetemärk Ivo Ploomile üle anda ning teda tunnustuse puhul õnnitleda.

„Kuna Ivo on varem pikka aega politseis töötanud, teab ta hästi, millistes küsimustes temast meile ja meist talle kasu on. Tänu sellele on meie koostöö väga hea," märkis Jana Õim. Eduard Onopa lisas, et kogukonnale on see suur asi, kui Ivo Ploomi sugune kogenud korrakaitsja piirkonna elul silma peal hoiab.

Ivo Ploomile teenetemärgi määramise põhjenduses on välja toodud, et tema töövaldkond on väga lai ning see eeldab suure hulga seaduste ja õigusaktide tundmist. Tema koostöö politseiga on tihe ja tõhus ning ta leiab alati probleemidele kiire lahenduse. Ta tegeleb järelevalveta lemmikloomadega, hoiab silma peal heakorral ning on valmis abistama ka töövälisel ajal.

„Olen alati püüdnud probleeme lahendada, mitte neid juurde tekitada. Ning olen alati tähtsaks pidanud kella tundmist ning lubaduste täitmist," ütles Ivo Ploom, kes enne omavalitsustööle asumist teenis ligemale 40 aastat politseis. Seal sai ta mitu aumärki väljateenitud aastate eest. Täna saadud teenetemärk on neist veelgi uhkem.

Ivo Ploomi õnnitlesid tunnustuse puhul ka vallajuhid. Vallavanem Angela Saksing ütles lilli üle andes, et on tore, kui vallavalitsuse töötajad midagi hästi teevad, ning veel toredam, kui seda ka märgatakse.

Lõuna prefekt Vallo Koppel andis tänavu üldse välja üheksa teenetemärki ja 21 tänukirja. Jõgevamaale tuli kolm teenetemärki ja neli tänukirja.