« Tagasi

Jalutuskäik Jõgeva kesklinnas andis häid mõtteid atraktiivse linnaruumi kujundamiseks

Jõgeva vallajuhid, volikogu ja valitsuse liikmed, vallaametnikud, kultuuriasutuste esindajad ja asjast huvitatud linnakodanikud tegid täna jalutuskäigu Jõgeva kesklinnas. Sellelt koorus välja rohkesti mõtteid, milline võiks olla Jõgeva linnasüda. Jalutuskäigu tegid kaasa Eesti Arhitektide Liidu esindajad Ülle Maiste ja Kalle Vellevoog. Neist esimene hakkab töötama välja Jõgeva linnasüdame arhitektuurikonkursi tingimusi. Jalutuskäigule järgnes arutelu kultuurikeskuses.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, kuulutatakse arhitektuurikonkurss välja augusti lõpus, novembris saab kavandeid hinnata ning seejärel sõlmitakse projekteerimisleping. Kevadel saaks siis juba ehitama hakata. Kes tänase jalutuskäigu kaasa tegid, said aimu, et tulevane atraktiivne südalinn hõlmab mõnevõrra suuremat ala, kui senini linna keskväljakuna on käsitletud.

„Soovime, et Jõgeva saaks maakonnakeskuse väärilise südalinna, mis oleks üks Eesti ilusamaid ja funktsionaalsemaid. See tähendab, et siin oleks hea lihtsalt vaba aega veeta, aga ka sportida ning kultuuri- ja spordiüritusi läbi viia," ütles Jõgeva vallavolikogu esimees Aivar Kokk.