« Tagasi

Jõgeva alevikus pandi nurgakivi ETKI universaalhallile

Jõgeva alevikus pandi täna nurgakivi Eesti Taimekasvatuse Instituudi (ETKI) universaalhallile, milles hakatakse kuivatama, sorteerima ja ladustama sordiaretuslike katsete saagiproove ning hoiustama masinaid. Uus hoone püstitatakse Riigi Kinnisvara AS-i ja ETKI koostöös. 2498 ruutmeetrise suletud netopinnaga hoone projekteerijaks on Boa OÜ ning ehitajaks Nordecon Betoon OÜ. Ehituslepingu üldmaksumus on ligikaudu 2,4 miljonit, millele lisandub käibemaks. Hoone nulltsükkel ehk maa-alune osa on valmis, septembri lõpuks loodab ehitaja majakarbi kinni saada ning sisetöid alustada. Hall peaks valmima tuleva aasta alguses.

Maaeluminister Urmas Kruuse tõdes nurgakivi paneku tseremoonial, et uut hoonet on ETKI kompleksi kaua oodatud ning selle valmimine annab tippteadusega tegelemiseks paremad võimalused. Jõgeva vallavanem Angela Saksing lisas, et Eesti Taimekasvatuse Instituut on meie valla ainus teadusasutus ja samas ka oluline tööandja, kes oma igapäevase tegevusega aitab kaasa põllumajanduse efektiivsuse tõstmisele ja keskkonnahoidlikkusele.

ETKI direktor Andre Veskioja märkis, et rajatav viilhall koos nüüdisaegse katsetehnikaga kiirendab oluliselt sordiaretuse teadustööd ning tänu sellele jõuavad kiiremini turule ka tootjate soovidele vastavad sordid. Nii ETKI direktor kui ka Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger rõhutasid, et universaalhalli valmimisega ehitustööd ETKI kompleksis ei lõpe, vaid lähiajal kerkivad sinna veel aretuskeskuse teine osa ja uus peahoone. Lisaks sellele on plaanis rekonstrueerida vananenud kasvuhooned.