Jõgeva valda külastasid Ukraina omavalitsustegelased

Eile külastas Jõgeva valda Ukraina Luganski ja Donetski oblasti linnapeade delegatsioon, mille koosseisus oli ka sealsete omavalitsusliitude ja riigistruktuuride esindajaid. Kultuurikeskuses aset leidnud vestlusel jagasid vallavanem Aare Olgo, abivallavanem Viktor Svjatõšev ja vallavolikogu esimees Raivo Meitus meie haldusreformi alaseid ja muid omavalitsuse juhtimisega seotud kogemusi. Külalised esitasid rohkesti küsimusi ja said neile ka vastused. Vestluse toimumise ajaks heisati kultuurikeskuse ette Ukraina lipp.

Ukraina delegatsiooni juhtinud Dmytro Kurochka, piirkonna omavalitsuste ühenduse ühinemisspetsialist, märkis, et Ukrainas käib ühinemisprotsess juba 2015. aastast alates ning vabatahtlikkuse alusel. Seepärast pakuvad Eesti kogemused, nii positiivsed kui ka probleemidega seotud, neile vägagi huvi.

Ukraina külalised tegid visiidi ka Jõgeva põhikooli ja linnaraamatukogu ning Karikakra lasteaeda. Enne Jõgevale tulekut külastasid nad rahandusministeeriumi, Eesti Linnade ja Valdade Liitu, Viimsi ja Viru-Nigula valda ning Rakvere linna, samuti Lääne-Virumaa Leader-tegevusgruppi. Jõgevalt läksid nad veel Tartusse ja Elvasse. Ühtekokku oli Ukraina delegatsiooni programm Eestis viiepäevane ja oli tore, et ka Jõgeva vald sai Luganski ja Donetski omavalitsustegelaste silmaringi avardamisse oma panuse anda.

Ukraina omavalitsustegelaste Eesti-visiiti rahastati ÜRO taastamis- ja rahutagamisprogrammi vahenditest. Eesti-reisi kava pani kokku Moldova endine suursaadik Eestis, praegune konsultatsioonifirma omanik Victor Guzun, Jõgeva vallas kureeris visiiti abivallavanem Viktor Svjatõšev.