« Tagasi

Jõgeva valla spordihoone sai nurgakivi

5. mail sai Jõgeva valla spordihoone nurgakivi. Spordihoone nurgakivi ajakapslisse müüriti Jõgeva Valla Teataja tänane number, vallavalitsuse otsus, fotod vanadest hoonetest (võimla ja lasketiir), ehitaja mälupulk teostatud tööde aktidega, Jõgeva valla märk ning mündid.

Jõgeva vallavanem Angela Saksing rääkis, et tulevasse spordihoonesse on oodatud õpilased, elanikud ning kõik külalised. „Uus hoone rikastab valla spordielu, pakub erinevaid võimalusi sportimiseks ning rahvusvaheliste võistluste korraldamiseks," sõnas vallavanem ning soovis ehitajale keerulistel aegadel ehitamiseks jaksu. Jõgeva vallavolikogu aseesimees Peep Põdder märkis, et spordihoonest saab põhikooli kõrval valla sajandi ehitis.

OÜ KRC Ehitus juhatuse liige Siim Kroodo nentis, et nutiajastul, mil noorte kehaline aktiivsus väheneb, loob uus kaasaegne spordihoone head võimalused aktiivseks tegevuseks. „Meil on hea tunne olla vallale nii tähtsa hoone ehitaja. Alustasime aktiivse ehitustööga selle aasta alguses. Liigume edasi seinte ehituse ja vahelagede paigaldusega. Paari nädala pärast alustame spordisaali liimpuidust kandekonstruktsioonide ehitusega. Loodame hoone valmis saada järgmise aasta alguses," rääkis Kroodo. Ehitaja tõdes, et praegune olukord on keeruline nii tarneküsimustes kui tööjõu leidmisel, ent hea koostöö vallavalitsusega tagab, et ei takerdutaks uutesse probleemidesse.  

Arhitekt Kalle Vellevoog sõnas, et spordihoonet on projekteeritud suure sisemise põlemisega, et vald võiks hoone üle uhkust tunda. „Selliseid liimpuitehitisi Eestis väga palju ei ole. See hoone saab olema märkimisväärne ja ilus," täheldas arhitekt.

Kaasaegses spordihoones on netopinda 4845 m2, seal paiknevad pallisaal, kergejõustikuala, jõusaal, aeroobikasaal ja jooksurajad. Isegi teivashüpet on võimalik sooritada. Spordihoone projekteeris arhitekt Kalle Vellevoog JVR Arhitektuuribüroost ja ehitajaks on OÜ KRC Ehitus.

GALERII