« Tagasi

Jõgevamaa esimene aasta isa on Aivar Rudissaar

Eile Kuremaa lossis toimunud pidulikul sündmusel kuulutati välja Jõgeva maakonna aasta isa. Selle tiitli pälvis Jõgeva valla ettevõtja Aivar Rudissaar, kes on koos abikaasa Terjega üles kasvatanud viis last, kellest üks veel gümnaasiumiõpilane, ülejäänud juba täiskasvanud. Ettevõtjana on Aivar Rudissaar pakkunud juba 23 aastat Kudina rahvale veeteenust. Praegu juhib ta ka veerand sajandit tegutsenud pereettevõtet OÜ Tootsteele, mis tegeleb toitlustamisega ning pagari- ja kulinaariatoodete valmistamisega.

Värske aasta isa tõdes, et aeg, mil lapsed väikesed olid, oli toredam, sest siis oli märksa rohkem võimalust nendega koos olla, ent nüüdki leitakse aega ühiseks ajaveetmiseks, näiteks koos kettagolfi mängides. Tütar Kerliga aetakse nüüd aga juba ühist ärigi: tema vastutab Tootsteeles müügitöö eest.

„Isa on väga tore olla. Mulle meeldis Jõgevamaa aasta isa tiitli ühe nominendi Kaarel Orase mõte, et isaks ei saada lapse sünnihetkel, vaid see tuleb ajaga. Lapsed oma erinevate iseloomudega tõepoolest õpetavad sind isa olema. Usun, et kui kõik lapsed saaksid öelda, et neil on maailma parim isa, oleks maailm kordades parem paik, kui praegu," sõnas Aivar Rudissaar. Tal oli hea meel märkida, et tunnustuse osaliseks sai hiljuti ka Tootsteele: kuu aega tagasi toimunud Jõgevamaa ettevõtlusauhindade jagamisel oli see firma kategoorias „Väike ja tubli" üks auhinna nominente. „Meie tublid töötajad olid selle üle väga rõõmsad," ütles Aivar Rudissaar, kelle suurpäevale oli kaasa elamas kogu pere, välja arvatud üks poeg, kes viibib Kanadas.

Jõgevamaa aasta isa tiitlit anti välja esimest korda ja sellele oli 13 nominenti, kes olid samuti vastuvõtule kutsutud. Jõgeva vallast olid nominentide hulgas Eduard Onopa, Marko Saksing ja Sulev Tutt. Et kevadise emadepäeva ajal kehtis meil eriolukord, kutsuti pidulikule vastuvõtule ka maakonna aasta ema ja selle tiitli nominendid, et neid publiku ees tunnustada. Ka aasta ema tiitel tuli mäletatavasti Jõgeva valda: selle pälvis kauaaegne raamatukogutöötaja, kahe lapse ema ja kuue lapse vanaema Sirje Narits. Aasta ema nominentide hulgas olid aga meie vallast veel Terje Rudissaar ja Ave Anslan.

Nii maakonna aasta isa kui ka aasta ema tiitli väljaandmist korraldab Sihtasutus Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus. Kokkutulnuid tervitasid JAEK-i nõukogu esimees, Jõgeva vallavolikogu esimees ja Riigikogu liige Aivar Kokk ning JAEK-i nõukogu liige ja Jõgeva vallavanem Tiit Lääne. Muusikalisi vahepalasid pakkusid Karol Kattel, Marta Saariste ja Karmo Toome Palamuse laulustuudiost.

Palju õnne kõigile tiitliomanikele ja nominentidele!