« Tagasi

Jõulujooksu osalustasu saab maksta panga otselingi abil

13. detsembril toimub Jõgeval taas spordisõprade seas populaarseks saanud jõulujooks. Need, kes end valla kodulehel populaarseks saanud spordiüritusele registreerivad, saavad nüüd panga otselingi abil ka osalustasu kohe ära maksta. Varem tuli selleks vallavalitsuselt arvet oodata.

Umbes 150 jooksjale arve väljastamine oli päris aeganõudev töö, seepärast asuti vallavalitsuses enne tänavust jõulujooksu otsima võimalust, kuidas raamatupidajate aega säästa ning üksiti jooksule registreerijate elu mugavamaks teha. SEB Pank pakkuski võimalust kasutada oma E-äri makselahendust, mis võimaldab teenuse eest otselingi vahendusel tasuda. Nii ongi valla kodulehel olevale jõulujooksust kõnelevale uudisele (see avaneb esilehel olevale bännerile klikates) lisatud registreerimis- ja maksekeskkonda juhatav link. Sama lingini jõuab ka valla ja spordikeskuse Virtus FB lehel kuvatud jõulujooksu uudise kaudu.

Jõgeva vallavalitsuse pearaamatupidaja Imbi Saar tõdes, et E-äri makselahendust pole Eesti teised omavalitsused kuigi palju kasutanud. Veel vähem on kasutatud mitme panga makselingi võimalust, mille kasuks otsustas Jõgeva vald. Sellise lahenduse puhul saab maksja valida, millisesse panka ta ülekande teeb. Praegu on valikus SEB, Swedbank, LHV, Luminor, Citadele ja Šiaulių Bankas, nii et igaüks peaks saama asju ajada oma kodupanga kaudu. Maksed toimivad VISA ja Mastercardiga. „Omavalitsuste kodulehed on hästi turvatud, päris e-poodi ei lubataks seal pidada, aga selline pangalingiga otse maksmine on lubatud," kinnitas vallavalitsuse IT-spetsialist Veigo Mandre.

E-äri makselahenduse puhul saab lasta maksjal erinevaid välju täita. Jõulujooksu osalustasu makstes tuleb näiteks kindlasti sisestada selle inimese nimi, kelle eest tasu makstakse, st kes jooksma läheb. Kes maksab, see pole oluline. Jõulujooksul osaleda soovijatel tulebki kõigepealt täita registreerimisväljad ja siis avada maksekeskkonna link. Makset tehes tuleb lisada Jõgeva Jõulujooksule viitav kood JJJ, et makse oleks pangas eristatav.

„Kontrollimiseks tuleb käia nii pangas kui ka maksekeskuse keskkonnas. Ühes näeb, palju raha on makstud, teises seda, kelle eest on makstud," sõnas Imbi Saar. Laekunud rahasumma vastu tunneb huvi raamatupidaja, jooksjate kohta käiv info aga sporditöö peaspetsialisti Kaily Moonest, kes tegeleb jooksu korraldamisega.

Pangalingi teenuse eest tuleb tasuda ainult protsent tehingu summast, muud kulu ei kaasne. Kui arvestada, kui palju tööd vähemaks jääb, pole see suur summa.

E-ärimakselahendus võimaldab vallavalitsusel ka tulevikus mitmel puhul otselingiga maksmise võimalust pakkuda. Osalustasuga spordisündmusi, mida vald korraldab, on ju veel tulemas ning loodetavasti saab tuleval aastal taas pidada Paunvere väljanäitust. Kui laadakauplejad ei pea vallavalitsuselt arvet ootama, vaid saavad pangalingi abil kohe raha ära maksta, kiirendab see olulisel määral registreerimise protsessi ning võimaldab kiiremini kauplemiskohad maha märkida.