« Tagasi

Kriisikomisjoni ettepanekul arutab valitsus vallas täiendavate piirangute kehtestamist

Kriisikomisjoni esimehe vallavanem Aare Olgo kutsel toimus täna valla kriisikomisjoni koosolek, kus arutleti Covid-19 leviku teemadel ning otsiti omapoolseid lahendusi olukorra ohjamiseks.

Jõgevamaa päästepiirkonna juhataja Jüri Alandi jagas lähtuvalt Vabariigi Valitsuse kehtestatud piirangutest vallavalitsusele Päästeameti soovitusi ja suuniseid edasiseks tegutsemiseks. Alandi rõhutas, et oluline on kontaktide viimine miinimumini ning edasi lükata avalikud kogunemised ja üritused. Igapäevaselt näitajad kasvavad ning ainuke lootus normaliseerumiseks on kontaktide piiramine.

Jõgeva haigla juht Peep Põdder andis ülevaate tervishoiu olukorrast ning planeeritavast vaktsineerimise käigust Jõgeva vallas. Põdder tõi välja, et statistiliselt on kõige tõhusamad meetmed viiruse leviku piiramiseks koolide viimine distantsõppele, enam kui kümne inimesega kogunemiste vältimine ning maski kandmine. Selle juures ei tohi ära unustada 2+2 reeglit. Õpetajate vaktsineerimisega on haigla juhi sõnul plaanis alustada esmaspäeval, mil eeldatavasti saabuvad tellitud vaktsiinidoosid. 1. märtsist hakkab Jõgeval Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti töötajaid vaktsineerima Qvalitas arstikeskus. Jõgeva valla hooldekodudes on elanikud praeguseks saanud kahekordse vaktsineerimise.

Kriisikomisjoni ettepanekul arutab vallavalitsus Jõgeva vallas viiruse leviku ohjeldamiseks täiendavate meetmete kehtestamist esmaspäevasel valitsuse istungil.