« Tagasi

Kuidas käituda tormi eel ja ajal

Riigi ilmateenistus on andnud tänaseks tormihoiatuse. Häirekeskus ongi saanud täna kella 15.30 seisuga juba üle 130 tormiga seotud teate, enamiku neist sõiduteele kukkunud puude koha Põhja- ja Lääne-Eestis. Ka elektrita jäänud majapidamiste arv on Elektrilevi rikete kaardi andmetel tõusnud üle 7000.

Juhuks, kui torm ka meie maile jõuab, tuletame meelde päästeameti välja töötatud juhised, kuidas valmistuda tormiks ja kuidas käituda tormi ajal.

Enne tormi:

- Korja õuest kokku tuulega lendu tõusta võivad esemed.
- Pargi sõiduk lagedale või garaaži.
- Arvesta võimalike elektrikatkestustega: lae täis mobiiltelefon ja hangi võimalusel akupank ning hoia ka see laetuna; varu koju piisavalt toitu ja jooki.
- Tangi auto kütusepaak täis.

Tormi ajal:

- Püsi siseruumides.
- Ära sõida autoga. Kui sõit on vältimatu, vali sobiv sõidukiirus ning arvesta teele langeda võivate puude või muude takistustega.
- Hoia eemale maha langenud elektriliinidest. Teavita neist Elektrilevi rikketelefoni numbril 1343 ja eluohtlikest olukordadest Häirekeskust numbril 112.
- Võimalusel väldi kütmist – korsten võib tugeva tuule tõttu tagurpidi käima hakata, st et kui tuul on väga tugev, võib see kaaluda üle korstna tavapärase tõmbe.
- Inimvigastuste ja otsest ohtu põhjustavate purustuste korral helista hädaabinumbril 112.

Juhul kui elekter peaks katkema, siis:

- Teavita sellest ka elektriettevõtteid.
- Elektrikatkestuse korral kasuta valgusallikana pigem patareidel töötavat taskulampi, mitte küünlaid.