« Tagasi

Kuidas kasutada postiteenuseid maal, kui kohalik postiasutus on suletud

Postiteenuseid on võimalik kasutada ka postkontorisse või pakiautomaadi juurde minemata ning isegi kodunt lahkumata. Kõigil postiteenuse kasutajatel, kes elavad või asuvad maapiirkonnas, on võimalus kutsuda kirjakandja koju või tööle ning kasutada universaalse postiteenuse teenuseid oma elu- või asukohast lahkumata.
Kirjakandja kohale kutsumine on tasuta neile, kelle lähim postkontor või postipunkt jääb kaugemale kui 5 km.  Maksta tuleb ainult postiteenuste ja neile kehtestatud teenustasude eest, nagu tuleb maksta ka postkontoris. Tähele tuleb panna ainult seda, et tasuta kojukutse kehtib universaalse postiteenuse kasutamisele - see tähendab, et see ei laiene näiteks kullerpakkidele jms teenustele. Kirjakandjat saab kohale kutsuda kodulehel oleva vormi kaudu või telefoni teel 661 6616.
Pärast tellimuse vormistamist võtab Omniva klienditeenindus tellijaga ühendust ning lepib kokku täpse teenindamise päeva ja aja. Kirjakandja tuleb tellimust täitma üldjuhul juba järgmisel tööpäeval, aga mitte hiljem kui 3 tööpäeva jooksul. Kirjakandja tuleb koju või tööle tööpäeviti kella 8–16.
Teenus on eriti mugav neile, kel ea, tervise või transpordi puudumise tõttu on postiasutusse minek raskendatud.

Mugav ja kasulik iseteenindus minu.omniva lehel 

Mugav ja pakiteenuste kasutamist lihtsustav rakendus on minu.omniva. Seal saab iga klient ise määrata oma eelistused, kust talle saadetud pakke kätte saada – näiteks võib olla sobivaim hoopis töökohale lähim pakiautomaat. Arvestada tuleb seda, et kui eelistatud kohaks on valitud pakiautomaat, saab pakke sinna saata ainult siis, kui saatja poolt on pakiga kaasa pandud ka telefoninumber, kuhu paki saabumise sõnumit saata. Kui telefoninumbrit pole, jõuab pakk ikka kenasti kohale, lähimasse postiasutusse.

Minu.omnivas saab ka paki hoiutähtaega pikendada või suunata pakki teise pakiautomaati; jälgida paki teekonda ning vaadata postkontorite-postipunktide lahtiolekuaegu. Samuti saab seal vormistada paki saatmise, nii et pakiautomaadi juures saab selle lihtsalt ja kiiresti automaati panna. Igati mugav ja kasulik rakendus!

Postmargid ka internetist või kirjakandja käest

Postmarke, kaarte, ümbrikke või pakendeid on kõige lihtsam osta Omniva e-poest. Postkasti mahtuvad kaubad tuuaksegi otse tellija postkasti, suuremate mõõtmetega kaubad (näiteks kaubapakendid) saab kätte kas kirjakandja vahendusel või postiasutusest. 
Lisaks kirjade saatmiseks vajalikele tarvetele (ümbrikud, margid, postkaardid jm) saab Omniva e-poest tellida ka margipiltidega kinketooteid.
Lisaks e-poele ja postkontorile saab postmarke osta ka edasimüüjate käest. Postmarkide lähimad müügikohad leiab Omniva kodulehelt.

Kirjakastid

Kirja saatmiseks on loomulikult olemas ka kirjakastid, mida Jõgeva vallas on suisa 25  ja nende asukohad leiab Omniva kodulehelt või Google Mapsist, mis on eriti mugav näiteks nutitelefonide kasutajatele.

Omniva soovib kõigile head posti- ja pakiteenuse kasutamist!