« Tagasi

Kuremaal tunnustati aasta isa ja tiitli nominente

Isadepäeva eel kuulutati taas välja Jõgevamaa aasta isa ja tunnustati ka sellele tiitlile nomineerituid. Pidulik sündmus leidis aset eile Kuremaa mõisa peahoones.

Jõgevamaa aasta isa tiitel läks seekord Mustvee valda. Selle omanikuks sai kolme lapse isa Verner Mölder, keda tuntakse nii kodupaigas kui kaugemalgi Avinurme puhkpilliorkestri dirigendi ja hooliva kogukonnaliikmena. Aasta isa tiitli kuue nominendi hulgas oli ka kolm Jõgeva valla meest: Olavi Annuk, Rein Pärt ja Rauno Lehtla.

Olavi Annuk on viie lapse isa, üheksa lapselapse vanaisa ja kolme lapselapselapse vanavanaisa. Kõige rohkem teatakse teda poliitikuna, ent ta on tuntud ka pulmaisa ja matusekõnelejana. Järeltulijad on Olavilt kaasa saanud praktilise meele ja tööoskused, näiteks vanade esemete korda tegemise alal. Ent neil on hea meenutada ka pikki kõnelusi maailma asjadest: Olavil on kõige kohta oma arvamus. Olavi on ka hea looduse tundja, harrastusnäitleja jne.

Rein Pärt on kolme lapse isa. Lisaks põhitööle on ta ettevõtja OÜ-s Hallivilla ning juhatuse liige OÜ-s Vaimastvere Võrriklubi. Tal jätkub energiat punnvõrrivõistluste korraldamiseks ja neil osalemiseks, aga ka selleks et viia oma lapsi matkaradadele ja kalavetele. Ta on laste jaoks alati olemas ja alati valmis välja nuputama uudseid lahendusi, et pere elamises kõik mugav ja käepärane oleks.

Rauno Lehtla on kahe lapse isa. Põhitööd teeb ta OÜ-s Juta ja Kaido, ent ta on tegev ka maadlustreenerina. Rauno tavatseb viia tütred vahetevahel oma töö juurde meisterdama. Ta on neisse süstinud ka sportlikku vaimu. Käiakse jalgrattaga sõitmas ja jalgsi matkamas, talvel suusatamas ja uisutamas. Mõlemad lapsed on head ujujad ning on ära proovinud ka kardisõidu. Maadlustreenerina panustab Rauno Lehtla kogu Jõgevamaa spordiellu, ettevõtjana heategevusse.

Jõgevamaa aasta isa tiitel anti esimest korda välja mulluse isadepäeva paiku. Aasta isa valimist ja tunnustamist korraldab Sihtasutus Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus. Palju õnne aasta isale ja nominentidele!

Aasta isa nominent Jõgeva vallast Rauno Lehtla ja teda õnnitlenud abivallavanem Viktor Svjatõšev. Foto: Ellar Sügiste