« Tagasi

Maailma Meteoroloogia Organisatsioon tunnustas Tooma soojaama ilmavaatlusväljakut sajandi jaama tiitliga

Keskkonnaagentuur andis teada, et Maailma Meteoroloogia Organisatsioon (WMO) tunnustas Keskkonnaagentuuri Tooma soojaama ilmavaatlusväljakut sajandi jaama tiitliga. Jaam asub Jõgeva vallas.

Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala paigaldas neljapäeval pidulikul sündmusel ilmavaatlusväljakule rahvusvahelise autahvli ning andis jaama töötajatele üle sertifikaadi.

Ilmavaatlusi on Toomal tehtud 110 aastat. Tegemist on ainsa tegutseva soojaamaga Eestis. Põhiülesanne on koguda andmeid soode veerežiimi uurimiseks.

Sademete ja temperatuuri vaatlustega alustati Toomal juba 1911. aastal. Aja jooksul muretseti juurde uusi seadmeid ja mõõtmine läks tihedamaks ning andmed muutusid täpsemaks.

Tooma jaam on Eestis teine, milline sai nii kõrge rahvusvahelise tunnustuse. Esimene oli 2017. aastal Vilsandi rannikujaam.

Sajandi jaama tiitlile saab kandideerida iga kahe aasta tagant ja jaam peab vastama tervele reale kriteeriumidele. Keskkonnaagentuuril on juba mõtteid, millise jaamaga võiks järgmisena sajandi jaama tiitlit püüda.