« Tagasi

MTÜ Pommiauk korraldas Pedja kalda ohtlikest esemetest puhastamiseks detektoristide kokkutuleku

Pühapäeval korraldas MTÜ Pommiauk Pedja jõe ääres detektoristide kokkutuleku, et tutvustada hobiarheoloogiat ja puhastada jõe kallast ohtlikest esemetest.

Hiljuti leiti Pedja jõe ääres asuva kinnistu servast kaks töökorras ja lahingvalmidusega granaati. Sellest lähtuvalt võttis vallavalitsus ühendust MTÜ Pommiauk eestvedaja Sergei Jerjominiga, et piirkond põhjalikult läbi uurida. Esimene otsing paljastas sütikuid, aga ka hulgaliselt pudelikorke, mis muudavad detektoristi töö ajamahukaks. Lahendusena pakkus Sergei Jerjomin välja üle-eestilise detektoristide laagri korraldamise. Nii kammisid pea 70 laagrilist pühapäeval läbi Pedja jõe kaldaäärse Mustvee maantee sillast ujumiskoha võrkpalliplatsini. Otsingute käigus tuli välja Saksa õhutõrje 88 mm mürsk, mille demineerija ohutuks tegi ning minema viis.

Uuritud ala on arvatavasti olnud kunagine jõesäng ning kaldaäär ulatunud praeguste kinnistuteni. Vallavalitsus paneb Kalda tänava elanikele, kelle kinnistu piirneb Pedja jõega, südamele, et nad aia- ja ehitustööde tegemisel ettevaatlikud oleksid ning teavitaksid kahtlastest leidudest Päästeametit või helistaksid telefonil 112.