Nädala eelinfo: 30.09.–06.10.19 sündmused Jõgeva vallas

Esmaspäev, 30. september

Kell 16.00 algab Jõgeva põhikoolis noorteseminar. Kõnelejaks on Jõgevalt pärit seiklejahingega aktivist Joel Juht, kes on edukas nii ettevõtja kui ka sportlasena. Seminaril „Kuidas teha elus paremaid valikuid" jagab Joel Juht oma kogemusi elust ning annab noortele häid nõuandeid, kuidas motivatsiooni kaotamata elus edasi pürgida ja suuremaid julgustükke ette võtta. Osalemine on tasuta ning sündmus on mõeldud kõikidele Jõgevamaa koolinoortele.

Kell 17.00 avatakse Jõgeva kultuurikeskuses Kursi koolkonna näitus

 

Teisipäev, 1. oktoober

Kell 11.00 saab Jõgeva kultuurikeskuses vaadata Viljandi laste- ja noorteatri REKY etendus „Jussikese seitse sõpra". Pääse 8 €.

Kell 14.40 on rahvusvahelise muusikapäeva kontserti Jõgevamaa gümnaasiumis. Esineb Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli keelpilliorkester. Dirigent Rasmus Puur, kaasategev Theodor Sink tšellol.

Kell 16.00 avatakse Oskar Lutsu Palamuse gümnaasiumi õpilaste Heilika Nigulase ja Krislyn Tammistu loovtöö fotode näitus „Hetked Lutsuga" Palamuse O. Lutsu kihelkonnakoolimuuseumis

Kell 17.00 toimub rahvusvahelise muusikapäeva kontsert Kuremaa lossis. Esineb Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli keelpilliorkester. Dirigent Rasmus Puur, kaasategev Theodor Sink tšellol.

 

Kolmapäev, 2. oktoober

Kell 15.00 tähistatakse Jõgeva kultuurikeskuses rahvusvahelist eakate päeva. Esineb Heidy Tamme. Kaetud on kohvi- ja kringlilaud.

Kell 15.00 alustab Jõgeva kultuurikeskuses Jõgeva Arukate Akadeemia uut hooaega. Sel korral teisiti: on pidulikkust ja hingepai! Jõgeva linnaraamatukogu direktori asetäitjalt Ene Sööt räägib uuest ja põnevast lugemisvarast ning täpsustatakse uue tegevusaasta toimetamisi. 19. tegevusaastasse mahub vestlusi, suuremaid ja väiksemaid pidulikke sündmusi, teatriskäike, lõunakino vaatamisi, ekskursioone ning jalutuskäike huvitavatesse paikadesse ja uusi teadmisi. Kindlasti on üllatusi ning kohtumisi huvitavate inimestega.

 

Neljapäev, 3. oktoober

Kell 16.00 avatakse Jõgeva linnaraamatukogus Jõgeva kunstikooli õpilastööde näitus „Must ja valge"

Kell 19.00 on Jõgeva kultuurikeskuses õpetajate päeva tänuüritus. Esineb tšellokvartett C-Jam, tunnustatakse õpetajaid ning antakse üle Jõgeva valla aasta õpetaja tiitel.

 

Reede, 4. oktoober

Kell 08.30 toimub Carl Jakobsoni nim Torma põhikoolis õpetajate päeva aktus. Kooli hoolekogu algatusel ja eestvedamisel avatakse kooli juures pink, millega avaldatakse austust ning tunnustust Torma koolijuhtidele.

 

Laupäev, 5. oktoober

Kell 12.00 on kõik käsitööhuvilised oodatud Siimusti raamatukokku. Tehakse ettevalmistusi jõuluks, valmistatakse koos kingitusi ja kaunistusi. Info: 776 2093.

Kell 18.00 algab „Õhtulaulu" kontsert Kuremaa lossis. Esinevad Risto Joost – kontratenor, Villu Vihermäe – viola da gamba ja Saale Fischer – klavessiin. Kavas: H. Purcell, T. Hume, K. Kreek.

 

Pühapäev, 6. oktoober

Kell 17.00 avatakse Torma rahvamajas näitus „Torma kultuurikandjad". Meenutatakse suvist laulu-ja tantsupeo teekonda. Kaetud on kohvilaud. Esineb Reine Koppel.

 

Kestvad sündmused

23.09–16.10 Jõgeva Pargi tn 1 hoone esine ala on maja lammutustööde tõttu suletud

03.10–06.11 Jõgeva kunstikooli õpilastööde näitus „Must ja valge" Jõgeva linnaraamatukogus

01.10–31.01 Oskar Lutsu Palamuse gümnaasiumi õpilaste Heilika Nigulase ja Krislyn Tammistu loovtöö fotode näitus „Hetked Lutsuga" Palamuse O. Lutsu kihelkonnakoolimuuseumis

01.10–31.10 Jõgeva valla 2. sünnipäevale pühendatud väljapanek „Jõgeva vald sõnas ja pildis" Siimusti raamatukogus

30.09–18.11 Kursi koolkonna tööde näitus Jõgeva kultuurikeskuses

28.09–31.10 Eesti Riigiarhiivi näitus „Maakondade lipud ja vapid" Siimusti raamatukogus. Näitus stendidel tutvustab maakondade ja linnade sümboolikat aastatel 1920–1940.

20.09–31.10 Gerri Orgma autorinukkude näitus Jõgeva linnaraamatukogu lasteosakonnas

10.09–11.10 Katrin Moora näitus „Etüüdid" Betti Alveri muuseumis

Jälgi sündmusi: www.kultuurikava.ee (Jõgevamaa, Jõgeva vald)