« Tagasi

Päästeamet tunnustas Jõgeva vallavalitsust kodude tuleohutuks muutmisel

Täna andis Lõuna päästekeskuse Jõgevamaa päästepiirkonna juhataja Jüri Alandi päästeameti peadirektori Kuno Tammearu volitusel Jõgeva vallavanemale Aare Olgole üle tänukirja Päästeameti projekti "500 kodu tuleohutuks" tulemusliku läbiviimise eest.

Päästeameti tunnustuse eduka projektijuhtimise ja koostöö eest pälvisid ka Jõgeva vallavalitsuse ehitusspetsialist Kuldar Lõhmus ning sotsiaaltöö spetsialist Mari-Liis Nuut. Jõgeva vallas muudeti projektiga tuleohutumaks kaheksa kodu, neist kuus riigi ja valla ning kaks üksnes valla rahastusel. Jüri Alandi kiitis head omavahelist koostööd. Ta tõi välja, et suvel käis projekti koordinaator valminud kodusid vaatamas. „Ta tunnustas valda, et valitud on õige sihtgrupp – paljulapselised pered – ja et küttesüsteemid on kvaliteetselt ehitatud," sõnas Alandi.

Tuleohutusprojekt keskendubki küttekollete korrastamisele. Päästeameti andmetel on katkised küttekolded üks neljast kõige olulisemast eluhoonete tulekahjude põhjusest. Vajadusel tehakse elektrisüsteemide uuendamistöid, parandatakse korstnaid ning luuakse ka erilahendusi puuetega inimestele.

Kahe aasta jooksul tehti Päästeameti projekti "500 kodu tuleohutuks" raames korda 663 kodu 79 omavalitsuses üle Eesti. Tööde teostamiseks eraldas vabariigi valitsus projektile 1,5 miljonit eurot ja kohalikud omavalitsuses lisasid sellele omalt poolt 670 000 eurot. Et käivitumas on uus, seekord aastane kodude tuleohutumaks muutmise projekt, arutasid Jõgeva valla ja Päästeameti esindajad täna ka edasist koostööd.