Palamuse astus Jõgeva valla sügiskeskuse õigustesse

Palamuse astus 19. septembril Jõgeva valla sügiskeskuse õigustesse. Palamuse Kultuuri juhataja Ehtel Valk võttis valla aastaajakeskuste tunnusmeene vastu Palamuse laululaval, üleandjateks suvekeskuse Kuremaa esindajad Raul Soodla ja Ülle Annuk. Laululava juurde saabus Ehtel Valk võrriga. „Ajaleht Vooremaa kirjutas, et ma võin sügiskeskuse tiitlit vastu võtma saabuda võrriga. Ja ega siis rahvast petta tohi," ütles Ehtel muiates. Tema sõnul tuleb sügiskeskuse kava tihe, üritusi toimub nii rahvamajas, muuseumis, raamatukogus, koolis, noortekeskuses ja mujal. Tuleb ainult usinasti reklaame jälgida. Sügiskeskuse vedajatele käisid edu ja jõudu soovimas Jõgeva vallavolikogu esimees Aivar Kokk ja vallavanem Tiit Lääne.
Palamusele tasus möödunud laupäeval minna mitte ainult selleks hetkeks, kui sügiskeskuse tiitel üle anti, vaid ikka kauemaks. Ehkki Suur Paunvere Väljanäitus ja Laat jäid viiruseohu tõttu pidamata (need oleksid toimunud just 19. septembril), siis väike, 36 kauplejaga minilaat, kust sai soetada kodumaist toidukaupa ja käsitööd, oli pargis ikka. Ja ostjaid jätkus. „Ärajäänud laada kohta oli see päris kobe," märkis astelpajutooteid müünud Sepamäe talu peremees Madis Jaaniste teravmeelselt. Rahvamajas sai vaadata ka nunnunäitust, mis jääb avatuks 25. septembrini, Riina poe parklas tekitas aga elevust Tiit ja Toomas Puusepa ning Kurmo Külma taastatud vanatehnika (kombain, veoautod, sõiduauto Volga jt). Muusikalist meelelahutust pakkusid Palamuse laulustuudio ning rahvamuusikud Kristi Kool ja Liisa Koemets.
Ehkki mitu inimest avaldas arvamust, et selline väike laat on vaat et mõnusamgi, loodavad korraldajad aasta pärast siiski taas tavapärast suurt väljanäitust ja laata pidada.