« Tagasi

Palamusel peetakse homme suurt Paunvere väljanäitust ja laata

Laupäeval, 17. septembril peetakse Palamusel pärast kaheaastast koroonapausi taas suurt Paunvere väljanäitust ja laata, mis kannab 23. järjekorranumbrit. Jõgeva valla korraldatavast Paunvere väljanäitusest on aastatega saanud suur koguperefestival, kust saab soetada kohalikku toitu ja käsitöid, täiendada talvevarusid ning nautida rikkalikku kultuuriprogrammi.

Väljanäituse ajal muutub Palamuse aleviku süda suureks laadaplatsiks. Ühtekokku on kohale oodata umbes 750 kauplejat. Laadalisi toitlustab 18 vabaõhu-söögikohta. Väljanäituse üht tõmbenumbrit – nunnunäitust – saab vaadata Oskar Lutsu Palamuse gümnaasiumi võimlas. Lisaks eriti suurtele või veidra kujuga aiasaadustele saab seal näha lustakaid kompositsioone aedviljadest, käsitöid jms. Nunnunäituse parimale eksponaadile on välja pandud 50 000 eurosendine preemia.

Väljanäituse avab kell 10 hommikul maaeluminister Urmas Kruuse. Päevajuhiks on tänavune Oskar Lutsu huumoripreemia laureaat, Eesti Draamateatri näitleja Tõnis Niinemets. Kultuurilist meelelahutust pakutakse mitmel laval ning programmi tõmbenumbriteks on ansamblid 2 Quick Start ja Krunks More. Üles astub ka kultuurikollektiive Jõgeva vallast ja mujalt Eestist. Piiri tagant toob muusikalist külakosti Ikaaliste (Soome) meeskoor.

Tehnikafännidele pakub kindlasti huvi vana tehnika väljapanek. Masinad pärinevad vendade Tiit ja Toomas Puusepa kogust. Mõeldud on ka väiksemate laadaliste peale: Palamuse vana lasteaia juures tegutseb Jõgevamaa 4H hallatav lastehoid.

Kell 15 antakse pealaval üle nunnunäituse peaauhind ning kiitusekirjad ja Paunvere viierublased. Kell 15 tasub pealava juures olla ka neil, kes soovivad osaleda laadaloteriis. Laadapääsme ostnute vahel loositakse seekord välja kümblustünn ja loosimissüsteem on üles ehitatud nii, et võidule kandideerimiseks tuleb loosimise juures viibida. Laadapääse maksab 5 eurot, 12-aastased ja nooremad pääsevad sisse tasuta.

Terve laadapäeva on kohal ning teeb otseülekannet ja intervjuusid raadio Ring FM. Külalisi ootab ka Palamuse muuseum.

Et väljanäitus toimub pärast kaheaastast koroonapausi, on keeruline ette ennustada, kas külastajaid tuleb niisama palju kui pausieelsetel aastatel. „Meie latti alla lasknud pole. Kultuuriprogramm on äge ja kauplejaid rohkesti," ütles Jõgeva vallavalitsuse turismiarendusnõunik Reelika Kivimurd.

Kes soovib, saab laadale tulla Jõgeva ja Palamuse vahet kurseeriva tasuta eribussiga. Väljumisajad on paika pandud nii, et need sobiksid ka neile, kes kaugemalt rongiga Jõgevale saabuvad ja soovivad sealt edasi väljanäitusele sõita. Eribuss väljub Jõgeva vana raudteejaama parklast kell 9.30, 11.25, 12.40, 15.30 ja 17.00 ning Palamuselt Voore teel töökodade juures asuvast parklast kell 10.50, 12.00, 13.15, 16.15 ja  18.00. Laadaliste autode jaoks on sisse seatud parklad kõigi Palamusele toovate teede äärde. Palamuse alevikku läbivad teed on 17. septembril suletud kella kaheksast hommikul kella kuueni õhtul. Ümbersõidul tuleb jälgida suunaviitu.