« Tagasi

Politsei- ja piirivalveameti Jõgeva teenindussaal on avatud kolmel päeval nädalas

PPA Jõgeva teenindussaalis teenindatakse kliente esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti kella 9–17. Kõigil tööpäevadel saab teenindussaalis jätkuvalt kasutada digikioskit, misjärel saab dokumenditaotluse esitada iseteeninduses.
Dokumendi taotlemiseks veebis tuleb esmalt minna aadressile https://iseteenindus.politsei.ee. Nõuetekohase foto, allkirjanäidise ja sõrmejälgede olemasolul saab dokumendi taotleda vaid paari hiireklikiga. Juhul kui foto, allkiri või sõrmejäljed puuduvad, saab need tasuta jäädvustada teenindussaali digikioskis, mida saab kasutada igal tööpäeval. Digikioskist liiguvad andmed automaatselt iseteenindusse, kus enda arvutist või nutiseadmest uuesti sisse logides saab dokumenditaotluse esitada.
Praegu esitataksegi Eestis peaaegu pooled isikut tõendavate dokumentide taotlustest PPA iseteeninduse kaudu. Iseteeninduses saab lisaks passi ja ID-kaardi taotlemisele aktiveerida ka mobiil-ID-d, taotleda elamisloakaarti, välismaalase passi, relvaluba või E-residendi digi-ID-d ning registreerida välismaalase lühiajalist töötamist. Dokumendi taotlemine iseteeninduses on mugavam, aga ka viis eurot soodsam kui teenindusletis.