Seitsekümmend aastat Kuremaal elanud Linda Helm tähistab täna sajandijuubelit

Jõgeva vallavanem Tiit Lääne ja abivallavanem Aive Tamm käisid täna õnnitlemas Kuremaal elavat Linda Helmi, kel täitus sajas eluaasta.

Juubilar on pärit Laiuse külje alt Mõisakülast, ent Kuremaal on ta elanud juba 70 aastat. Ta oli aastakümneid laohoidja, algul ka veepumpaja. Toruveega olid tollal Kuremaal varustatud ainult loss, meierei, laut ja sepikoda ning Linda pidi käima nende vahet nuppe vajutamas ja kraane keeramas.

Linda on jätnud oma jälje ka Kuremaa kultuuritegemistesse: ta laulis kuusteist aastat (1983–1999) sealses naisansamblis. Ta on ka Kuremaa kultuuriseltsi Jensel asutaja- ja auliige. Seltsi nimel juubilari õnnitlemas käinud Eili Rajapuu ja Vello Pütsep lubasid, et suvel soojemal ajal tuleb seltsi naisansambli praegune koosseis Lindale tema koduaeda sünnipäevalaulu laulma. Linda Helm polnud Vello Pütsepa aadressil kiitusega kitsi: „See Vello on ikka väga tegus mees, pani Kuremaal kultuurielu käima ja hoolitses, et meil esinemisi oleks ning mitte ainult siin, Kuremaal, vaid ka kaugemal. Kui Vellot poleks olnud, oleksime ainult kodus loomi talitanud," sõnas juubilar.

Ta kasvatas koos abikaasaga üles neli poega. Üks poegadest, Olev, on juba siitilmast lahkunud, Taivo, Sulev ja Ivo aga emale endiselt toeks. Ivo perega elabki Linda  praegu koos. Lapselapsi on juubilaril üheksa, lapselapselapsi aga nii palju, et nende kokkuarvamisega jäädi isegi mitmekesi jänni. Tore oli aga tõdeda, et juubilaril on juba ka üks lapselapselapselaps.

Linda Helm on ikka olnud tervislike eluviiside pooldaja. Ta pole näiteks elu jooksul ühtegi pitsi viina joonud. Praeguse tervisliku seisundi kohta ütles ta naljatamisi: „Olen nagu traktor, kõik osad vajavad määrimist. Ning kuulmine ja nägemine võiksid paremad olla. Mul on näiteks virnade viisi fotoalbumeid, mida vaadates oleks tore möödunut meenutada, aga silmad ei lase."

Ent juubilari hääl on endiselt vali. Eili Rajapuu sõnas, et talle jäi Linda algusest peale meelde just oma valju hääle poolest. Kui tema ühes lossipargi servas midagi rääkis, oli see pargi teises otsaski kuulda.

Vallajuhid soovisid juubilarile õnne, tervist ja jõudu. Linda Helmi olid õnnitlemas ka kohaliku pensionäride ühenduse esindaja Reet Miil, maakondliku pensionäride ühenduse juhatuse liige Priidu Raudkats ning Kuremaa lossi perenaine Tiina Tegelmann.