« Tagasi

Sügis-talv toob postiteenustes muudatusi

Koos e-kaubandusega on kasvanud ka pakkide saatmine pakiautomaatides ja väheneb postiasutustes kohapeal teenuste kasutamine. Seoses sellega vaatasid Jõgeva valla ning Omniva esindajad üle valla posti- ja pakiteenuste korralduse ning teenuste mahud ja leppisid kokku mõned ajakohastamised. 

 

Sadalas toob edaspidi postiteenused koju personaalne kirjakandja

Arvestades vähenevat postiteenuste kasutamist Sadala postipunktis kohapeal, otsustati selle tegevus lõpetada tuleva aasta alguses. Et kohalikud elanikud saaksid harjumuspäraselt jõulupakid ja aastavahetusel heade soovidega postkaardid teele saata või kätte saada, siis on sulgemine plaanis alles järgmise aasta 14. jaanuaril. Samas postiteenus ei kao kuhugi, vaid seda toob edaspidi koju või tööle personaalne kirjakandja. Lähima postipunktina töötab edaspidi Torma postipunkt. Pakke saab saata-saada ka Jõgeva, Torma ja Palamuse pakiautomaatide kaudu.

 

Kuidas tellida personaalset kirjakandjat?

Soovid saata või saada pakki? Vajad postmarki, ümbrikku või pakendit? Tasuda arveid või saata kirja? Kutsu postiteenusteks koju või tööle personaalne kirjakandja! See on tasuta, kui elad postiasutustest kaugemal kui 5 km, lähemalt tulek maksab 5 eurot. Kehtivad täpselt samad hinnad kui postiasutuses ja maksad ainult ostetavate postiteenuste eest. Kirjakandja müüb postmarke, ümbrikke või paneb kliendi eest kirjad ja pakid teele. Samuti saab tasuda arveid, võtta vastu pakke ja kirju ning tellida ajalehti ja ajakirju.

Tellimiseks helista 6643 330 või kirjuta www.omniva.ee/era/abiinfo/kirjakandja_tellimine. Märgi soov ja aadress. Sinuga võetakse ühendust ja lepitakse kokku teenindamise aeg. Tellimust tullakse täitma üldjuhul juba järgmisel tööpäeval, aga mitte hiljem kui kahe tööpäeva jooksul ajavahemikus kell 8-17.

 

Kaks vähe kasutatavat kirjakasti eemaldatakse

Jõgeva vallas on 24 kirjakasti ja enamikke kasutatakse väga aktiivselt. Näiteks Jõgeva linna 7 kirjakastist saadetakse kokku üle 800 kirja kuus, sellest üle poole kirjadest liigub läbi Jõgeva postkontori kirjakasti. Samas Jõgeva aleviku Poe tänava ja Kõnnu kirjakastis on olnud alla 5 kirja kuus või ei ole olnud ühtegi kirja, seetõttu need eemaldatakse oktoobrist. Kui postiasutust ei ole läheduses, siis saab kirju saata ka personaalse kirjakandja abil.

 

Omniva postiasutuste Ida piirkonna juhtaja Natalja Tervinski