« Tagasi

Vaimastvere piirkonna sotsiaalhooldustöötaja Tea Kütt pälvis üle-eestilise tunnustuse

Täna toimus sotsiaalala töötajate tunnustusüritus, kus tänati sotsiaalvaldkonna tegijaid. Üle Eesti oli tunnustamisele esitatud 80 nominenti 13 kategoorias.

Aasta hooldustöötajaks valiti Jõgeva valla Vaimastvere piirkonna sotsiaalhooldustöötaja Tea Kütt. Tea on töötanud sotsiaalhoolekandes alates 2012. aastast. Ta on osavõtlik ja abivalmis ning sõbralik kolleeg, kes ei ütle kunagi „miks nii", vaid „teeme ära". Tea julgeb võtta vastutust ja jääda alati sõbralikuks ning tasakaalukaks. Piirkonna sotsiaalhooldustöötajana tegeleb ta koduteenuse osutamise ja sotsiaaltranspordiga, et inimestel oleks juurdepääs neile vajalikele teenustele. Tema sihtgrupp sotsiaalhoolekandes on lastest eakateni. Tea teeb koostööd toidupangaga, lastekaitsetöötajatega, teiste sotsiaaltöö spetsialistidega, pere- ja eriarstidega ning osutab abi kohaliku omavalitsuse eestkostetavatele. Tea oskab toime tulla ka kõige kriitilisemates töösituatsioonides ja ta ei lase raskustel end muserdada. Ta abistab inimesi ka väljaspool tööaega, ise seda panust esile tõstmata. Tea on inimene, kelle abile võib alati loota nii klient kui ka kolleeg.

Aasta sotsiaaltöötaja kategoorias oli nominendiks Jõgeva valla sotsiaaltöö vanemspetsialist Marika Kalm. Jõgeva sotsiaalhoolekandes on Marika töötanud 2004. aastast. Marika on inimene, kes peab väga tähtsaks meeskonnatööd ja on ise samal ajal 100 protsenti meeskonnaliige. Iga probleemi lahendamisel on ta nõu ja jõuga abiks ka väljaspool tööaega. Ta on algatanud mitmeid projekte elanike heaolu ja sotsiaalhoolekandelise turvatunde loomiseks. Tema kaasabil ja innustusel käivitati 2015. aastal Tormas eriilmeline lapsehoiuteenus ja 2019. aastal erihoolekande klientidele kogukonnas elamise teenus uuel renoveeritud pinnal. Marika on hea koostööpartner erinevatele organisatsioonidele ja kolleegidele. Igapäevaselt tegeleb ta kohaliku omavalitsuse eestkostel olevate inimestele vajaliku abi tagamisega. Oma positiivse ja rahuliku loomusega on võitnud oma kolleegide ja klientide poolehoiu. Marika oskab abistada kõiki, kes tema poole pöörduvad, igakülgselt ja professionaalselt ning suure tähelepanu ja hoolega.

Virtuaalset tunnustamisüritust juhtis moderaator Hannes Hermaküla Tallinnast Kultuurikatlast, nominendid ja tunnustatud osalesid videosilla vahendusel.