Valla 2020. aasta teod on isikukaitsevahendite tootmise käivitamine Softcomis ning võistluse Cestants Jõgeva Dancestar ja Torma ööbazaari korraldamine

Jõgeva vallavalitsuse tänasel istungil selgusid valla 2020. aasta teo tunnustuse saajad. Aasta teo tiitli pälvivad Jõgeva osaühing Softcom, kes suutis koroonaviiruse leviku ajal käivitada operatiivselt näomaskide ja teiste isikukaitsevahendite tootmise, MTÜ tantsustuudio Cestants, kes korraldas kahepäevase tantsuvõistluse Cestants Jõgeva Dancestar, ning osaühing Ämblik, kes korraldas Torma mõisakompleksis ööbazaari.

Aasta teo nominatsiooniga otsustati tunnustada viit tegu: vaateplatvormiga kirikutorni rajamist Jõgevale (EELK Jõgeva kogudus), Coop Jõgeva uue poe avamist Sadalas (Jõgeva majandusühistu), Sadukülla 140 puu istutamist (eestvedaja OÜ Härjanurme Mõis), Sadala rahvamaja fassaadi uuendamist (MTÜ Sadala Külade Selts) ja Struve kaare punkti tähise avamist Aruküla mäel (KP Arendus MTÜ). Aasta teo tiitli saajatele kingitakse valla sümboolikaga kell, nominente tunnustatakse aukirjaga. Aasta teo tegijaid on senini tunnustatud vallavolikogu esimehe ja vallavanema vabariigi aastapäeva puhusel vastuvõtul. Seda tehakse ka tänavu, kui olukord võimaldab sellist sündmust korraldada.

Aasta teo kandidaate oli ühtekokku 16 ja rahvas sai internetihääletusel sõna sekka öelda. Lõpliku otsuse tegi rahva arvamust arvesse võttes vallavalitsus.