« Tagasi

Valla kultuurivaldkonna aastapreemia pälvisid Janek Varblas, MTÜ Jõgeva MC ja MTÜ Sadala külade Selts

Kaarepere rahvamajas anti 4. juunil üle valla kultuurivaldkonna aastapreemiad. Loomingupreemia pälvis Janek Varblas, korraldajapreemia MTÜ Jõgeva MC ja kogukonnapreemia MTÜ Sadala Külade Selts. Eraisikule määratud preemia suuruseks on vastavalt Jõgeva valla kultuurivaldkonna aastapreemiate andmise korrale 300 eurot, kollektiivile või ühendusele määratud preemia suuruseks 500 eurot. Lisaks rahalisele preemiale sai iga laureaat kingituseks Palamuse keraamikakojas Päivapäike valminud suure savitaldriku.

Loomingupreemia pälvinud Janek Varblas tõi möödunud aasta augustis Palamuse muuseumi õuel välja ainulaadse ja enneolematu heli-, valgus- ja püroefektidega lavastuse „Tuledes Paunvere". Ta oli ka lavastuse teksti autor. „Tuledes Paunvere" etendused rikastasid olulisel määral Palamuse piirkonna, Jõgeva valla ja maakonna ning kogu Eesti kultuurielu, eriti kui arvestada, et paljud kultuuriüritused 2020. aastal ära jäid.

Korraldajapreemia pälvinud MTÜ Jõgeva MC on juba aastakümneid korraldanud  rahvusvahelist motomatkajate kokkutulekut Jõgevatreff. Tänavu toimub see kolmekümnendat korda. Jõgevatreff on üks tugevamaid kaubamärke, millega Jõgeva piirkonda vähemalt motomaailmas seostatakse. Jõgeva MC on korraldanud sündmust peaasjalikult oma jõu ja nõuga. Klubiliikmete vahel on ülesanded ära jaotatud ning tulemus on alati suurepärane ja kiiduväärt.

Kogukonnapreemia pälvinud MTÜ Sadala Külade Selts on tegutsenud aastast 2004, hoides pühendunult kogukonna traditsioone. Selts panustas 2020. aastal olulisel määral Sadala rahvamaja fassaadi uuendamisse ja hoone ümbruse arendamisse. Selts korraldab aktiivselt mitmesuguseid kogukonnale, aga ka laiemale publikule suunatud üritusi. Rahvamajas tegutseb mitu kultuurikollektiivi: segakoor Sõbrahing, Sadala Külade Teater, naisrühm ja meeste rahvatantsutrupp SaMaKas.

Valla kultuurivaldkonna aastapreemiatele kandideeris ühtekokku 11 isikut ja organisatsiooni. Loomingupreemia nominendiks esitati lisaks Janek Varblasele Lianne Saage-Vahur, korraldajapreemia nominentideks lisaks Jõgeva MC-le Palamuse muuseumi kollektiiv, Liina Abram, MTÜ Käsitöökoda Kuldne Õlg, Imre Mihhailov ja MTÜ Tantsustuudio Cestants ning kogukonnapreemia nominentideks lisaks Sadala Külade Seltsile seltsing Torma Hõbedane ja Torma naisrühm.

Loomingupreemia antakse autorile, interpreedile, autorite või interpreetide kollektiivile, kelle looming on oluliselt rikastanud nii Jõgeva valla kui kogu maakonna kultuurielu.

Korraldajapreemia antakse kultuurikorraldajale (isikule, kultuurikollektiivile, seltsile,  ühendusele), kelle korraldatud üritus on oluliselt rikastanud Jõgeva valla kultuurikeskkonda ja tõstnud Jõgeva valla mainet elaniku- ja turistisõbraliku vallana.

Kogukonnapreemia antakse Jõgeva vallas tegutsevale seltsile või ühendusele, kelle korraldatavad üritused aitavad hoida piirkonna kultuuritraditsioone, kes on koostööaldis teiste ühenduste, ettevõtjate ja omavalitsusega ning on tuntud ja hea mainega.

Aastapreemia laureaatide ja nominentide austamisõhtut juhtisid Kristjan Häggblom ja Oliver Valk, kes esitasid ka mõned laulud. Kokkutulnuid tervitasid abivallavanemad Angela Saksing ja Viktor Svjatõšev. Meeleolu lõid Palamuse naisrühma Sirtsuline esitatud tantsud. Õhtu lõppes Marten Kuninga akustilise etteastega. Ta laulis omaloomingulisi laule ning luges luuletusi oma äsja ilmunud luulekogust "Sabata koma". Kõigil soovijail oli võimalik külastada ka värskenduskuuri läbinud Kaarepere huvimaja.