« Tagasi

Valla sünnipäeva tähistati kultuuriloolise matkaga

Nelja omavalitsuse liitumisel tekkinud uus suur Jõgeva vald on saanud kolmeaastaseks. Valla sünnipäeva tähistati 25. oktoobril Tormas toimunud matkaga, millel osales 55 inimest. Enne teele asumist tervitasid neid vallavanem Tiit Lääne ja sündmuse peakorraldaja, Torma ja Vaiatu rahvamaja kultuurijuht Liina Abram. Ligemale kümnekilomeetrise teekonna jooksul tutvuti Torma aja- ja kultuuriloo seisukohalt oluliste objektidega, nagu Torma ohvrikivi, Prohveti mänd, Vabadussõja mälestusmärk ning Adam Jakobsoni ja Edgar Harki haud Torma kalmistul, kalmistu kabel, Torma kirik ja pastoraat, Rahuorg, Georg Julius von Schultz-Bertrami lapsepõlvekodu asupaik, Torma mõisakompleksi hooned ja Torma rahvamaja. Viimase juurest anti matka start ja samasse jõuti lõpuks ka tagasi.

Et matkajatel marsruuti huvitavam läbida oleks, olid korraldajad loonud Navicupi äpi. Kes selle alla laadis, sellele hakkas telefon iga objekti juures „giidijuttu" ajama. Nii kogunes tervisekilomeetritele lisaks ka hulk teadmisi. Jõgeva abivallavanem Aive Tamm tunnistas, et matk oli väga hariv ja võimaldas lähemalt uudistada seda, millest tavaliselt vaid mööda sõidad. Rahul olid kordaläinud päevaga teisedki. Paljud olid näiteks üllatunud sellest, kui palju Torma mõisakompleksis eriilmelisi hooneid on. Kiideti ka matkamiseks väga sobivat ilma ja ürituse head korraldust.

Valla mullust teist sünnipäeva tähistati matkaga Kaareperest Palamusele. Matkates peetakse ka tuleva-aastast neljandat sünnipäeva. Praeguste kavade kohaselt võetakse siis ette retk Vaimastvere ümbruses.