« Tagasi

Vallajuhid arutasid arengu- ja planeeringuosakonnaga lähiaja investeeringuplaane

Jõgeva vallavolikogu esimees Aivar Kokk, volikogu aseesimehed Andrei Fedossovski ja Marek Saksing ning vallavanem Tiit Lääne ja abivallavanem Terje Rudissaar kohtusid möödunud nädalal vallavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna ametnikega, et tutvustada neile ideid, mille uued vallajuhid n-ö lauale toonud ning mille teoks tegemisele saavad just arengu- ja planeeringuosakonna inimesed palju kaasa aidata.

Jõgeva keskväljaku uuendamisest ning Jõgevale ja valla kümnesse suuremasse tõmbekeskusesse kavandatavatest promenaadidest on juttu olnud ka varem. Ent lisaks keskväljaku arhitektuurikonkursile on plaanis korraldada veel disainikonkurss, et saada ühtne kujundus keskväljakule ja promenaadidele paigaldatavatele pinkidele ja valgustitele. Kuhu ühes või teises asulas promenaad rajatakse, jääb kohalike elanike otsustada. Juttu oli veel Jõgevale Pedja jõe äärde supluskoha rajamisest, vallale erikujundusega bussi rentimisest (sportlaste treeningutele ja võistlustele sõidutamiseks, ujumishuviliste ujulasse viimiseks, eakate huvireiside jaoks jne), Virtuse ümberkujundamisest Kesk-Eesti parimaks spordikeskuseks jne. Osakonna töötajail paluti ka läbi kaaluda, milliste hoonete katusele saaks paigaldada päikesepaneelid ning millised objektid vajaksid lammutamist: nii ühe kui teise ettevõtmise jaoks on võimalik projektiraha saada.

Et ideed teoks saaksid, on vaja ette valmistada rida hanke- ja muid dokumente ning nii mõnegagi neist on, nagu vallavolikogu esimees Aivar Kokk rõhutas, üsna kiire.

Uued vallajuhid kohtuvad ka teiste vallavalitsuse osakondadega. Täna ollakse ühise laua taga sotsiaalosakonna ametnikega. Täna kell 12 ootavad aga vallavolikogu esimees Aivar Kokk ja vallavanem Tiit Lääne kõiki huvilisi jalutuskäigule mööda Jõgeva linna, et üheskoos arutleda, milline võiks välja näha linna uus keskväljak, kus peaks kulgema kavandatav promenaad ja milliseid investeeringuid tuleks veel lähiaastatel teha. Kell 13 algab samateemaline arutelu Jõgeva kultuurikeskuses.