« Tagasi

Vallavalitsus asub korrastama Jõgeva linnas Aia ja Suurt tänavat

Vallavalitsus otsustas oma tänasel istungil korraldada riigihanked Jõgeva linnas Aia tänava asfaltkatte taastusremondiks ning Suure tänava rekonstrueerimiseks.
Aia tänava 1300 m lõigu Laiast tänavast Tallinna maanteeni taastusremondi eeldatav maksumus on 195 000 eurot ilma käibemaksuta. Aia tänavalt freesitakse olemasolev mustkate, lisatakse tasanduskiht ning pealmiseks kihiks tuleb asfaltbetoon. Hankeleping on eeldatavasti plaanis sõlmida mais.
Suure tänava rekonstrueerimine hõlmab lõiku Tallinna maanteest Suure ja Piiri tänava ringristmikuni ning sealt Ristiku tänavani. Tänava rekonstrueerimise käigus ehitatakse välja kõnniteed, paigaldatakse uus tänavavalgustus, vahetatakse välja torustik ning korrastatakse haljastus. Renoveeritava teelõigu kogupikkus on 1350 meetrit. Projekti eeldatav maksumus on 1 000 000 eurot ilma käibemaksuta. Suure tänava ehitus algab pärast Aia tänava remonti. Ehitustööd Suurel tänaval on põhjalikud ja kestavad kauem, seega peab Aia tänav suurema liikluskoormuse tekkimise ajaks korras olema.