Vallavanem Angela Saksing oli raamatukogude aasta avasündmusel ettelugeja

Täna avati üleriigiline raamatukogude aasta. Paljudes raamatukogudes üle Eesti, sealhulgas Jõgeva linnaraamatukogus, vaadati sel puhul veebiülekannet aasta avatseremoonialt. See toimus Viljandimaal Tarvastu raamatukogus, mis on kõige kauem järjepidevalt tegutsenud rahvaraamatukogu Eestis. Kultuuriminister Tiit Terik tõdes teema-aastat avades, et raamatukoguhoidja pole ainult see, kes lugejaid raamatuteni juhatab, vaid ta on ka oma kodukandi elav mälu ja mälestuste jagaja. Minister tänas kõiki raamatukogutöötajaid senini tehtud töö eest ning soovis neile ja lugejaile head raamatukogude aastat.

Avamissündmus jätkus ettelugemisega. Jõgeva linnaraamatukogus oli ettelugejaks Jõgeva vallavanem Angela Saksing ja tema esituses sai kuulata katkendit Mudlumi teosest „Mitte ainult minu tädi Ellen". Sama teose katkendit loeti ette Jõgeva Raamatukogu kõigis harukogudes. Ettelugejateks olid kohalikud tegijad või raamatukoguhoidjad ise.

Ka Eesti teistes teema-aasta avamistseremooniaga ühinenud raamatukogudes kuulati katkendit Mudlumi teosest „Mitte ainult minu tädi Ellen". Valida võis ka katkendi Piret Raua raamatust „Tobias ja teine B". Mõlemad on laenutuste edetabeli eesotsas, üks ilukirjanduse ja teine lastekirjanduse valdkonnas.

Jõgeva Raamatukogu direktori Kristi Puki sõnul pööratakse raamatukogude aastal pilk raamatukogudele ning uuritakse lähemalt, mida pakuvad oma lugejatele ligi 900 raamatukogu üle Eesti. Teema-aasta on mõtteliselt jaotatud neljaks. Aasta esimesel kolmel kuul keskendutakse raamatukogudele kui kirjandus- ja kultuurikeskustele, kevadel tutvustatakse raamatukogude võimalusi tegutseda kogukonnakeskusena, suvekuudel tulevad raamatukogud tavapärastest ruumidest välja ja aasta viimased neli kuud pühendatakse tuleviku raamatukogule. Fookusteemasid toetavad läbi aasta mitmesugused tegevused.