« Tagasi

Vallavolikogu muutis volikogu ja valitsuse liikmetele tasu maksmise korda

Jõgeva vallavolikogu muutis oma möödunud nädalasel istungil volikogu ja valitsuse liikmetele tasu ja hüvitise maksmise korda. Sisse viidud muudatused puudutavad volikogu aseesimeestele tasu maksmist.

Kui 2017. aasta novembri määrusega vastu võetud kord nägi ette, et volikogu esimesele aseesimehele makstakse ülesannete täitmise eest iga kuu 20 protsenti vallavanema töötasust ja volikogu teisele aseesimehele 15 protsenti vallavanema töötasust, siis nüüdsest saavad kaks aseesimeest, keda enam esimeseks ega teiseks ei nimetata, võrdse summa –17,5 protsenti vallavanema töötasust. Volikogu liige Peep Põdder tegi küll istungil ettepaneku maksta aseesimeestele 50 protsenti vallavanema töötasust, ent see ei leidnud volikogu enamuse toetust.

Samal istungil vastu võetud otsuse kohaselt asendab vallavolikogu esimeest tema äraolekul või volituste peatumisel esimesena vanim vallavolikogu aseesimees ja teisena vanuselt järgmine vallavolikogu aseesimees. Volikogu aseesimehed on praegu Andrei Fedossovski ja Marek Saksing, neist esimesena mainitu on vanem.