« Tagasi

Jõgeval peeti uue rulapargi avavõistlust

Jõgeval peeti täna uue rulapargi avavõistlust. Aia tänavale, Jõgevamaa gümnaasiumi naabrusse rajati uus betoonist rulapark seepärast, et varem samas kohas kasutusel olnud vineeratraktsioonidega park oli oma aja ära elanud. Pargi disainimisel, projekteerimisel ja ehitamisel oli töövõtjaks osaühing Betoondetail. Selle esindaja Rein-Erik Jõe tõdes, et selline park, nagu Jõgevale rajatud sai, on sellise suurusega linnale just paras. Ehkki ka praegu kipuvad lähedal asuvate majade elanikud kurtma rulapargist kostva lärmi üle, kinnitas Jõe, et betoonpargis sõites tekitavad rulad, tõukerattad ja BMX-rattad tunduvalt väiksemat müra, kui varasemas vineerpargis. Jõgeva vallavolikogu haridus- ja noorsootöö komisjoni esimees Kristian Vaarpuu, kes oli uue rulapargi rajamise idee autoreid, lisas, et betoonpargi hooldamine nõuab ka tunduvalt vähem kulutusi, kui vineerpargi hooldamine.

Enne võistluse algust andis Jõgeva abivallavanem Arvo Sakjas üle tänukirjad neile, kes ühel või teisel viisil rulapargi valmimisele kaasa aitasid. Peale Rein-Erik Jõe ja Kristian Vaarpuu said tänukirja Jõgeva spordikeskuse Virtus juhataja Priit Toru ja Jõgeva vallavalitsuse hankespetsialist Janis Käär.

Ehkki noored on saanud uut, enam kui 30 000 eurot maksma läinud rulaparki kasutada juba kevadest saati, peeti seal võistlusi tõesti esimest korda. Võistlejaid oli kolmteist. BMX-rataste klassis oli ainus võistleja ja seega ka parim Karl Ilves, osavõturohkeimas tõukerataste klassis tunnistati võitjaks Keit Matrossov ning rulade klassis Ralf-Rasmus Raal.

GALERII