Tasuta kaugtõlketeenus on mõeldud tööealistele kuulmislangusega inimestele, kellele on määratud vähenenud töövõime ning kes vajavad viipekeeletõlgi abi.

Kaugtõlketeenust saab kasutada Skype´i vahendusel tööpäevadel kella 9-17ni ja laupäeval kella 10-16ni. Tõlgiga saab ühendust internetti ühendatud veebikaameraga arvuti või nutitelefoni abil. Selleks peab isik helistama Skype´i kaudu kasutajale „kaugtõlge". Kõnele vastab viipekeeletõlk, kes teeb enne tõlkima asumist kontrolli vaegkuulja sihtrühma kuulumise kohta. Teenust saab kasutada näiteks kodust perearstile helistamiseks ja arsti juures kohal olles. Teenuse kasutamine toimub elavas järjekorras. Teenuse saamiseks ei pea aega ette broneerima.

Vaata teenust tutvustavat videot siit.

Kirjutustõlge on mõeldud eelkõige vaegkuuljatele, kelle jaoks teeb kirjutustõlk kuuldava teksti kirjalikuks tekstiks, mida on võimalik ekraanilt kohe lugeda.

Tellimuste esitamine: [email protected]

Lisainfot kaugtõlke ja kirjutustõlke kohta annab sotsiaalkindlustusameti kuulmislangusest tingitud tõlketeenuste projektijuht Timo Hansman, e-post [email protected], tel 5344 3479.

Kogukonnas elamise teenus on mõeldud psüühikahäirega täisealisele isikule, kes vajab eluruumi ning abi ja juhendamist igapäevaelu tegevustes. Teenuse abil soodustatakse inimese iseseisvat toimetulekut igapäevaoskusi arendavates tegevustes ühises majapidamises.

Teenus on ööpäevaringne, kuid öisel ajal on personal kättesaadav vaid telefoni teel.

Kogukonnas elamise teenusel olev isik tasub majutuse ja toitlustamise eest.

Kogukonnas elamise teenusele saab Sotsiaalkindlustusameti suunamisotsuse alusel. Selleks tuleb esitada taotlus Sotsiaalkindlustusametile, kes hindab isiku abivajadust ja suunab teenusele.

Jõgeva Vallavalitsus osutab kogukonnas elamise teenust Torma alevikus. Lisainfot annab tegevusjuhendaja Eha Vesiko, tel 5884 8745, e-post [email protected].

Toetatud elamise teenuse eesmärk on pakkuda inimesele tuge võimalikult parima toimetuleku tagamiseks iseseisvalt elades.

Teenus on mõeldud psüühikahäirega täisealisele, kes suudab enda eest hoolitseda ja juhendamise korral toime tulla igapäevaelu toimingutega, kuid vajavad pikaajalist toetust ja aktiivset igapäevaoskuste arendamist ning juhendamist  asjaajamistel  nii tervise, töö, õppimise kui ka vaba aja tegevuste raames.

Toetatud elamise teenusele saab Sotsiaalkindlustusameti suunamisotsuse alusel Selleks tuleb esitada taotlus Sotsiaalkindlustusametile, kes hindab isiku abivajadust ja suunab teenusele.

Toetatud elamise teenusel olev isik tasub eluruumi kasutamisega seotud kulud.

Jõgeva Vallavalitsus osutab toetatud elamise teenust Torma alevikus. Lisainfot annab tegevusjuhendaja Merje Sarapuu, tel 5884 8944, e-post [email protected].

Häirenuputeenus on sotsiaalteenus, mille osutamisega aidatakse kaasa isiku turvalisuse tagamisele tema harjumuspärases keskkonnas.

Häirenuputeenus on mõeldud isikutele, kellel oma terviseseisundist, kõrgest east või erivajadusest tingituna on raskusi endaga toimetuleku või suhtlemisega, mille tõttu on tal suurem risk sattuda oma kodus või selle vahetus läheduses abitusse olukorda.

Häirenuppu kantakse kaelas või randmel. Abivajaduse tekkimisel vajutab isik nuppu ja sellega algatab ta automaatselt häirekõne teenuskeskusesse.

Teenuskeskusest saadetakse häireteade ööpäevaringselt isiku poolt määratud kontaktisikule.

Häirenuputeenust osutavad:
MTÜ Eesti Naabrivalve – www.hairenupp.naabrivalve.ee,  tel 5062588, e-kiri [email protected];
Meditech Estonia – www.medi.ee,  tel 6618181, e-kiri [email protected].

Koduandur pakub hätta sattumise märkamise seadmeid ja teenust, mis suurendab eakate, nende lähedaste ja sotsiaalvaldkonna töötajate turvatunnet ja meelerahu ning pikendab oma kodus elavate eakate iseseisvat ning täisväärtuslikku elu. Koduanduriga saab eakas hooldekodu asemel elada enda kodus võimalikult kaua. 

  • Koduandur austab privaatsust, see ei pildista, filmi ega salvesta heli.

  • Andur salvestab liikumise/liikumatuse, õhutemperatuuri ning õhuniiskuse andmed.

  • Kõiki andmeid on võimalik ööpäevaringselt vaadata tasuta infosüsteemist app.koduandur.ee üle maailma ning kõikide andmete ajalugu on samuti nähtav.

  • Kodus, kuhu andur paigaldatakse, ei pea olema internetiühendust.

  • Koduandur saadab personaalselt seadistatud teavituse SMS või e-maili teel, kui lähedane pole liikunud või temperatuur on järsult muutunud.

  • Häirenupp ja paanikanupp saavad küll abi kutsuda, kuid erinevalt nendest, kutsub Koduandur abi ise. Seega, kui lähedane pole suuteline nuppu vajutama, pole sellest midagi, sest andur teavitab võimalikust õnnetusest täiesti ise!

  • Koduandur annab eakatele võimaluse hooldekodu asemel elada võimalikult kaua oma kodus.

  • Koduandur võtab ühendust kontaktisikuga, mitte pole teavituse saajaks Päästeamet või häiretelefon. Tänu sellele on lähedasel teada, et appi tuleb tema poolt usaldatud inimene.

  • Tänu Koduanduri teavitustele ei pea inimene ise abi kutsuma. Häirenupp ja paanikanupp vajavad lähedase nupuvajutust, et abi saada, kuid mõnikord ei ole lähedasel kukkumise tagajärjel võimalik enam püsti saada ja abi kutsuda. Koduandur kutsub abi eaka eest, et vajalik abi kiirelt kohale jõuaks.

Lisainfo: https://koduandur.ee/

Viimati uuendatud 23.01.2024

Kas sellest lehest oli abi?